Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyesről visszatérő anyuka...

Gyesről visszatérő anyuka esetében munkáltató kötelessége ,jogai?!

Figyelt kérdés
Azt tudom mint Gyesről visszatérő anyukának ,a munkáltatónak kötelesség vissza vennie a dolgozót . De én nem tudok 8 órás ,két műszakot vállalni (kereskedelemről van szó )csak 1-et és azt is 4 órában tudom vállalni. Ilyen felállásban mennyire marad meg a munkáltató kötelessége hogy továbbra is foglalkoztatnia kell ? Kötelezhet közös megegyezéses felmondásra ? Milyen lehetőségeim vannak ?

2023. márc. 2. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

"Van lehetőség részmunkaidős foglalkoztatásra?

Sok szülő a munkaidő-beosztása miatt nem tudja megszervezni a gyermekei bölcsődei, óvodai elhozatalát, emiatt felmerül bennük a kérdés, hogy kérheti-e a munkáltatótól, hogy részmunkaidőben foglalkoztassa átmenetileg.


A jogszabály szerint a munkáltató a munkavállaló ajánlatára a gyermek négyéves koráig – három vagy több gyermeket nevelő munkavállaló esetén a gyermek hatéves koráig – köteles a munkaszerződést az általános teljes napi munkaidő felének megfelelő tartamú részmunkaidőre módosítani. Ez azt jelenti, hogy napi 4 órás részmunkaidőben történő foglalkoztatást kezdeményezhet a munkavállaló."

2023. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
van lehetőség a 4órás munkavégzésre ,inkább attól tartók hogy az nem fog tetszeni nekik hogy csak délelőtti műszakot tudok vállalni ,egyébként meg 3-5-12 évesek a gyerekeim ,és gyakorlatban egyedülálló szülő vagyok ,mert a férjem külföldre kényszerült dolgozni ...
2023. márc. 2. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:

"gyakorlatban egyedülálló szülő vagyok ,mert a férjem külföldre kényszerült dolgozni"


Attól még nem vagy egyedülálló.


Ha alap esetben több műszak van, akkor a munkáltató jófejségén múlik, hogy megeengedi-e a fix de. műszakot.

2023. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azért írtam azt hogy gyakorlatban ,mert nekem kell hozni vinni őket ,és nekem kell otthon lennem velük ha betegek ,jogilag nem vagyok egyedülálló ,de a gondozásukat tekintve igen ,annak érzem magam
2023. márc. 2. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Először is: Nem kötelező visszavennie. Ha meg nem vállalod a feltételeket akkor pláne.
2023. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a munkáltatónak kötelesség vissza vennie a dolgozót ."

"Először is: Nem kötelező visszavennie. "


Valamit tegyünk helyre: A munkáltató nem visszaveszi a dolgozót, hanem a dolgozó újra felveszi a munkát (újra elkezd dolgozni), miután megszüntette a fizetés nélküli szabadságát.


A munkáltatónak ezzel kapcsolatban nincs döntési lehetősége, hiszen végig fennállt a munkaviszonyod, az alatta soha nem szünt meg.


Ha a régi feltételekkel nem tudod vállalni a munkát, és a munkáltató által felajánlott másik jellegű foglalkoztatást sem tudod vállalni, akkor Te nem tudsz eleget tenni a munkaszerződésben foglaltaknak, nem pedig a munkáltató.


" Kötelezhet közös megegyezéses felmondásra ?"

Közös megegyezéses felmondás nem létező fogalom.


Vagy felmondás van (valamelyik fél részéről), vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés. Teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk, ezért nem is mossuk össze őket!

Semmilyen jellegű munkaviszony megszüntetési módra nem kötelezhető sem a dolgozó, sem a munkáltató.


"inkább attól tartók hogy az nem fog tetszeni nekik "

Előbb talán inkább járj utána, hogy milyen egyezségre tudtok jutni úgy, hogy nekik is és neked is megfeleljen az új felállás.

2023. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!