Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles fizetni a munkáltató...

Köteles fizetni a munkáltató ilyen helyzetben? Ügyvédek, jogászok?

Figyelt kérdés

XY munkáltatónál dokgoztam 2 ÉVET. A koronavírus járvány miatt egyoldalúan mondott fel nekem a cég, és a felmondási szerződésben benne volt, hogy a munkáltató az én részemre egy havi végkielégítést fizet. Ezt a papírt az igazgató egyoldalúan aláírta. Vendéglátó egység, így alaphelyzetben 3 év munkaviszony után járna végkielégítés.Kérdésem: a szerződés alapján jár nekem a végkielégítés? Ügyvéddel beszéltem, ő azt javasolta vigyük hivatalos útra a dolgot, mert kötelesek fizetni.

Viszont az igazgató azt mondta nekem, hogy az ő ügyvédje szerint nem kell fizetnie, mert a munka törvénykönyve alapján nem jár. Ami mondjuk igaz is, de én úgy tudom, hogy pozitív irányba el lehet térni tőle.

Köszönöm előre is.



2020. júl. 31. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Mégis milyen alapon járna még valami?

Felmondtak neked, adtak egy havi végkielégítést - ami HÁROM év után járt volna csak - , ennél többet mire föl adnának?

A szerzöség alapján ennyi sem járna, inkább örülj, hogy ilyen rendes volt a fönököd!

Az igaz, hogy pozitív irányba el lehet térni - NEM kötelezö - , de ez csak a munkaadótól függ, ahogy éppen a te esetedben is történt.

2020. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezem, hogy a kérdező tisztában van vele, hogy nem járna, de a felmondásban a munkáltató leírta, hogy kapni fog. Bár nem írja a kérdező, de szerintem ezt nem fizették ki.
2020. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezekszerint valamit érthetetlenül irtam. Tehát igen, a felmondásban szereplő végkielégítést nem fizették ki. Kérdésem tehát mégegyszer: vigyem jogi útra, vagy nincs esély nyerni?
2020. júl. 31. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Add be a fizetési meghagyást a cég ellen!
2020. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk nem értem, ha van ügyvéded, akkor miért itt kérdezősködsz...
2020. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak egy kis plusz információt szerettem volna gyűjteni. Mint említettem 2 ügyvéd 2 dolgot mondott, így gondoltam hátha itt valaki meg tudja erősíteni az egyiket vagy másikat.
2020. aug. 1. 00:31
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha van arról írásod, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlója engedélyezte azt, hogy annak ellenére, hogy nem jár, 1 havi végkielégítést kapsz/fizet/biztosít a munkaviszonyod megszűnésekor, akkor az JÁR!


Ha nincs írásod róla és tanúd sem arra, hogy ezt mondta a munkáltató, akkor hiába ígérték meg, nem fogod tudni bizonyítani.


De ha van, akkor kezd el intézni a fizetési meghagyást, mert onnantól kezdve, hogy ezt írásba foglalták, már nem csak adható, hanem JÁR!

2020. aug. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg nem járt volna, de! beleírták a felmondásba. Kvázi megállapodást kötöttetek. Érdemes lehet futni ebben még egy kört. Nyilván hibázott valaki, de attól még, hogy a törvény szerint 3 év után jár, semmi nem tiltja, hogy más esetben is adjanak. Az is lehet, hogy nem hibáztak, hanem a helyzetre tekintettel így jártak el.


Szóval, ha megállapodtatok ebben, akkor járhat.


Azért mondom feltételes módban, mert igazából én sem értem: ha van ügyvéded, akkor miért nem vele konzultálsz? A papírokat látni kell, nagyon félre tudja vinni az embert egy itt feltett kérdés, hiszen nyilván úgy fogalmazod meg, ahogy te érted/gondolod...


Szóval: vissza az ügyvédedhez, és rá hallgass.

2020. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy a másik ügyvéd a munkáltatód, tehát ellenérdekű fél ügyvédje, ráadásul nem neked mondta, hanem hallottad valakitől, hogy ezt mondta... matekozd már ki, ez mennyire irányadó neked.


Lehet, megkérdezték tőle: "Jár végkielégítés annak, aki csak két évet dolgozott itt?" - aztán azt elfelejtették hozzátenni, hogy egyébként megírtuk neki, hogy adunk...


Az ügyfelek háromnegyede így és hasonló módon kérdez.

2020. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igen papirom van róla, melyben adnak nekem egy hónap végkielégítést.


A munkáltatót pedig már megkerestem kétszer, hogy fizessen, de nem hajlandó. Így akkor marad a hivatalos út.

2020. aug. 1. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!