Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebből a jövedelemből hogyan...

Ebből a jövedelemből hogyan tudnék látványosan félrerakni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 8 éve dolgozom és sajnos nincs megtakarításom. Ennek oka, hogy vagy annyira keveset kerestem, hogy lehetetlen volt gyűjteni,és nyilván volt egy két hülye húzás ami adósságba kergetett. Mára már tartozásom nincsen. A nettó havi bérem 260 körül mozog, sose egyforma plusz mínusz pár ezer az eltérés. Főállásom mellett woltozok, ezzel havi 100 körül tudok össze szedni még. Durván 350-400 ezer a körülbelüli havi jövedelmem. Hozzá kell tennem még itthon lakom, családdal. Részben ezen szeretnék változtatni hamarosan hogy saját lábamra tudjak állni majd. Most leírom milyen kiadásaim vannak fixen havonta:


-telefonszámla: 20.000 kb

-távolsági bérlet: 15.000 Ft

-otthonra hazaadok 30.000 ft-ot.

-háziállatok 60.000 Ft


Ennyi a fix ami mindig kiadás. Ezen felül mindig kell vagy valami ruha mert elszakad, vagy valami egyéb váratlan kiadás például fogorvos, hasonlók.

Nyilván szórakozás is van néha ott is megy el egy kevés.

Sajnos a cigaretta is megy, és viszonylag sok elmegy szerintem kajára (pékség, gyorsan valamit enni stb)


Mit tanácsoltok, hogyan és mivel tudnék spórolni hogy azért egy normálisabb összeget havonta el tudjak rakni??


2023. márc. 5. 15:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Kezd a cigi elhagyásával, nem csak anyagi hasznod lesz belőle
2023. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyebkent ezek után a legfontosabb valami normális szakma megszerzése lenne, vagy netán vmi jobb munkahely. Budapesten azert 260 netto nem túl sok. Sztem egy jó epìtőipari, fémipari szakmával 400 netto haza lehetne vinni ha nem többet.
2023. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Aztan persze te döntesz
2023. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
Háziállat a legmagasabb költség, tehát azt kell megszüntetni. A többi ok.
2023. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

Amiket felsoroltál, az kb. 150 000 Ft/hó.

Hova lesz a többi?...


Ilyen tippeket tudok adni:

Telefon: nekünk otthon van egy előfizetésünk vezetékes, korlátlan hívásra, kb. 6000 Ft/hó belföldre mindenhova, mobilra is!!!

Az egész család arról telefonál, a hordozhatót csak "én itt vagyok már, te hol vagy"-ra használjuk, ez havi kb. 400 Ft/fő.

Szerintem mobilra is van korlátlan előfizetés sokkal olcsóbban, mint havi 20 000 Ft...

2023. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

a többit gondolom elcigizi, elbulizza, ott van az hogy mire megy csak nem nevesíti mert neki is rossz szembenézi vele.

cigi letesz, uzsonnát pakol, bulizást visszafog (és tényleg, mégis milyen állatod van?! ló?!)

2023. márc. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nos ,tisztázzuk a dolgokat: Sajnos nem a fővárosban élek, hanem Kelet-Magyarországon. 3 nagytestű kutyám van, nyersetetésen vannak, a húsok és a vitamin kerül ennyibe amennyit leirtan. Levágni és elajándékozni nem tudom őket.

Ha szórakozás is van, tudni kell hogy én alkoholt nagyon mértékkel iszok.. Inkább az étkezésen fognék és fogok. Ma például csak reggeliztem itthon nem vittem semmit se pénzt se mást magammal így esélyem se volt költeni.

2023. márc. 6. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!