Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én vagyok a béna, vagy nem...

Én vagyok a béna, vagy nem most van itt az ideje a munkahelyváltásnak?

Figyelt kérdés
1:1-ben hozzám illő pozíciókat pályázok meg (végzettség, tapasztalat, nyelvtudás) és még egy interjút sem kapok, nemhogy ajánlatot. Én vagyok béna/az önéletrajzom a béna, vagy most pangás van?
2023. márc. 6. 12:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Picit megváltozott a piac. Sok munkalehetőség van, de jó munkalehetőség nagyon kevés. Megy a költségcsökkentés minden cégnél. Az a tendencia ami úgy 2015-2016. óta jellemző volt, hogy jó fizetésért tudtál pár héten belül váltani szinte bármilyen területen, már nem úgy működik. Az utóbbi 1,5 évben (már a háborús helyzet előtt is voltak jelei) bukott át a piac "a görbe tetején". Folyamatosan nézem az állásokat (villamosmérnök melók) a létező összes felületen, tavaly első félévben még jelentkeztem pár pozira, voltam is 1-2 interjún, de nevetséges a helyzet. Utóbbi fél évben nem is jelentkeztem, kíváncsiságból sem, már az álláshirdetéseken látszik, hogy zuhan a színvonal. De nem csak mérnöki pályán tapasztalom ezt, másoktól is hallom. IT, sofőr állások, építőipar, magánegészségügy. Egy ismerősöm szoftvermérnök, felmondott a munkahelyén, hogy majd felmondási idő alatt ő 1-2 héten belül úgy is talál valamit. Nem hülye gyerek, érti a munkáját, de azóta se talált olyan állást, ahol nem aprópénzzel szúrják ki a szemét. Már a multiknál is észre lehet venni azt, amit a kkv szektorban 2021. második felében. Mióta jelenlegi munkahelyemen dolgozom, konstans nőtt a létszám, megduplázódtunk a csapatban. A tavaly decemberben kiírt új pozikat januárban levették, létszámstop van. Német multiról van szó. Közvetlen családtagom szállítmányozással foglalkozik, egész Európában kamionoznak. Csökkennek a fuvarra a megrendelések, van olyan multinacionális gyártóvállalat, aki teljesen felbontotta a szerződést, mert komplett termékcspoprtot szüntetnek meg.

Akár hogy erőlködik a kormányzat azzal, hogy gazdasági növekedés van. Persze, itt még az van, mert amennyire le vagyunk maradva, annyival később gyűrűzi be hozzánk. Mi vagyunk a lánc végén, összeszerelünk. A még megrendelt termékeket össze kell rakni. Az anyacégeknél pedig már látják, hogy csökken a megrendelés. 2023. második fele, de inkább 2024. lesz az, mire hozzánk is teljes vállszélességben megérkezik a recesszió. Az amit látunk a munkaerőpiacon, csak az előszele.


Ettől függetlenül lehet munkahelyet váltani, de nehezebb mint x évvel, vagy akár csak fél évvel korábban. Azt is vedd figyelembe, hogy az első negyedév végén vagyunk, ilyenkor eleve pang a piac. Második negyedév közepén és negyedik negyedév elején van a szezon.

2023. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
11-es: én is hasonlóan érzem, mint te és hasonló tapasztalataim is vannak.
2023. márc. 7. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!