Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatói ajánlatban...

A munkáltatói ajánlatban magasabb fizetést kínáltak, mint amit eredetileg kértem. Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Természetesen szó nélkül elfogadtam, csak pályakezdőként furcsállom.

Előttem lévő jelölt 50 ezerrel kért kevesebbet és nála visszakérdeztek, hogy mennyire rugalmas (nekem rátettek még 30ezret). Egyéb szaktársaimtól is azt hallom, hogy mindig van vmilyen alku. Az interjúm nagyon jól sikerült (mérnök), közrejátszhat ez is?


2023. márc. 8. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En is kaptam mar 30-al tobbet, a leendo savom ala lottem. Ismerek olyat aki 550 helyett 650-et kapott. Valoszinuleg igy fersz bele a pozihoz, szinthez tartozo bersavba. Elofordul.
2023. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%

Hát nem tudom mi játszhat közbe, de én a cég helyébe fixen elhúztam volna az interjúköröket, aztán amikor látom, hogy már számít a pozira nagyon, meg elég sokat is belefektetett a pozi megszerzésébe, akkor szépen jól aláígérek annak, amit eredetileg megbeszéltünk :P 99 százalék, hogy elvállalja.

Jó hülye a cég amúgy, csak hogy választ is adjak a kérdésre.

2023. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Multinal teljesen normalis, ha olyan szinten nem vagy kepben a piaci helyzettel, hogy a bersav ala losz.
2023. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 az fel se merul, hogy pl. belso szabalyzat szerint nem is adhatna a ceg az adott pozi bersavjanal alacsonyabb fizetest?


Mellesleg egy multiceg pont nem az ilyen kis sz.rhazi magyar 'csaladi' kiskajeftek modjara mukodik, es nem, nem iger ala annak amit eredetileg megbeszeltek.

2023. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
63%
Előfordul. Valószínűleg jól interjúztál.
2023. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 Miért lenne hülye a cég?

Sokkal több pénz évente betanítani egy új embert mint megtartani a munkaerőt egy bizonyos fizetési összeg felett.

Bérfeszültség pedig munkahelyváltáshoz vezet, főleg ha rájösz h másik cég 30%ot ráígér a jelenlegi cégedre.

2023. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Ez akkor sem így van. Annyit kapsz amennyit kérsz, vagy kevesebbet :)
2023. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 te valami kkv szokeveny lehetsz. Multiknal bersavok vannak, ha ala mondasz, akkor megadjak a bersav aljat.
2023. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg többet adnak ha alá lősz, a bérfeszültség senkinek sem jó, és nem is kifizetődő.
2023. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem pályakezdőként volt ilyen. A bemondott összegnél 40 ezerrel többet ajánlottak. Természetesen elfogadtam. Ma már tapasztaltabb vagyok, most már nem szívbajoskodom és jobban képben is vagyok a fizetésekkel.
2023. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!