Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyomatják mostanság ezt...

Miért nyomatják mostanság ezt a "legyél IT-s" dumát miközben csak kevesen alkalmasak rá?

Figyelt kérdés

Face-n állandóan it-kurzusos hirdetéseket látok. Imént a vg oldalán is olyan cím fogadott, hogy kezdők is 1 milliót keresnek.


Azt nem értem minek kell ennyire tolni ezt a témát mikor minden értelmes ember tudja, hogy ez nem árufeltöltő szint, hanem kemény szellemi munka, magasan képzett munkakör, aminek kevesen felelnek meg.


Aki az informatikára alkalmas és érdekli is az már rég a szektorban dolgozik vagy azt tanulja.


Aki meg alkalmas lenne rá, de nem érdekli az nem véletlenül nem választotta ezt a pályát.

Aki pedig nem alkalmas (pl. alacsonyabb IQ-val), (de érdekli vagy csak a fizetés lebeg előtte) azt meg konkrétan átba***ák, ami tudomásom szerint kimeríti a csalás fogalmát.


Miért kell ennyire most promózni ezt a szektort mintha valami MLM lenne?



2023. márc. 11. 21:14
1 2
 11/17 anonim válasza:
Nem tudsz angolul, nagy arcú kérdező?
2023. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
XD én se vagyok nagyon okos, mégis évek óta dolgozom szoftverfejlesztőként egy multinál egész jó fizuért, nálam a szorgalom hozta meg a sikert és nem az IQ szint, jó nagy hülyeséget írtál kérdező.
2023. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12: Neked mennyi az IQ-d?
2023. márc. 13. 20:09
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Mindegyikhez komoly intelligencia kell."

Hallod, az oké, hogy közöd nincs a témához, de legalább ökörségeket ne terjessz.

Én is tudok embert, aki egyetemről kibukott kb. egy sor helyes kódot nem írt életében és egy szar helyre felvették 800k-s havi bruttóért.

Nagyon sok helyen a hiány miatt felvesznek teljesen alkalmatlan embereket, mert az a kis munka, amit csinálni tudnak is több, mint a semmi.

Ez kifejezetten kkv-s környezetben van így.


"Szerinted egy 95-100-as IQ-val hogy a fenébe lehet elhelyezkedni a szoftverfejlesztés területén, ahol nap mint nap nagyon komoly szellemi teljesítményt kell letenni ami megköveteli a komplex logikai, képességet, rendszerszemléletet, analitikus problémamegoldási képességet?"

Ez egyáltalán nem igaz.

Egyrészt, az IQ-nak ehhez nem sok köze van. Ha szó szerint bemagolsz egy nyelvet és minden szabályt, specifikációt ismersz, akkor nincs IQ-d, mégis jól fogsz keresni, mivel nem sok embernek lesz ilyen mély tudása.

Másrészt, nem ilyen feladatok vannak nap, mint nap. A legtöbb esetben amit fent leírtál az havonta 1-2-szer van és akkor az architect-et találják ki a komplex feladatokat és az átlag fejlesztő pedig az architect leírása alapján megvalósítja a logikát.


Senior szint alatt lehetsz kifejezetten ostoba is és meg tudsz lenni elég normálisan. Senior szint felett kezd el számítani, hogy milyen intelligens vagy.


"Az ilyen ember folyamatosan küzdeni fog, mint malac a jégen, mert elhitették vele, hogy bárkiből lehet programozó."

Nem, amire egyébként az is bizonyíték, hogy már létezik az örök junior fogalma.


Az IT szektorban már nagyon sok esetben nem kell új megoldást kitalálnod IQ-ból, hanem kész megoldásokat kell összeollózni. Ehhez nem kell IQ, ehhez kb. tudni kell használni a Google-t és a Stackoverflow-t. Ennyi.

2023. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Aki az informatikára alkalmas és érdekli is az már rég a szektorban dolgozik vagy azt tanulja."


Kivéve, ha valamiért még nem fordult rá arra az irányra és pont most egy hirdetés, vagy egy az eddiginél sokkal jobban hangzó szám miatt választja.


"Aki meg alkalmas lenne rá, de nem érdekli az nem véletlenül nem választotta ezt a pályát."


Lehet, hogy nem véletlenül választott évekkel korábban más irányt, de azóta az IT is sokat változott, meg az ő élethelyzetei is és lehet, hogy ami korábban jobban vonzotta, ma már nem vonzza annyira, vagy kiégett abban ami vonzotta, mert már egyáltalán nem tud belőle megélni, de talán csak most kezdi el vonzani az IT.


Rengeteg az ember, rengeteg féle módon gondolkodnak, élnek, működnek. IT-s ból meg kevés van és sokkal többre volna szükség és igény, ezért érdemes keresni őket.


Lehet, hogy az ilyen hirdetések miatt IT iránt érdeklődő emberek közül 100-ból csak 4 embernek jön be végül az IT-s pálya. De az is 4% sikert jelent és azt a 4 embert sem biztos, hogy más módon sikerült volna megtalálni, tehát ha van hirdetés, akkor 4-el több embert találnak, mintha nem lenne.

2023. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is IT vonalon kezdtem kb. 20 éve, akkor pár év után feladtam, mert egyáltalán nem éreztem a saját utamnak, de ma egyre inkább foglalkoztat, hogy mégis jobb helyem lehetne valahol az IT-ban, csak fogalmam sincs, merre induljak. Talán nem futok bele elég hirdetésbe...
2023. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bárki alkalmas. Most tett fel valaki egy kérdest IT-t tanul és milyen számítógépet vegyen. Tehát meg a számítógépet se kell ismernie
2023. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!