Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pm képzésekről vélemény?

Pm képzésekről vélemény?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy kinek milyen véleménye van a PM képzésekről, melyik jó és miért? Miért van az, hogy van amelyik 2 napos képzés és van amelyik 1 hónapos? Alapvetően rendelkezem egy gazdinfós végzettséggel, de úgy hozty az élet, hogy váltanék a PM vagy PM asszisztens világa felé, a jelenlegi munkakörömből, amely egy IT cégnél van, mint személyi asszisztens. Szeretném feleleveníteni a tanultakat, mit ajánlotok? Köszi szépen

2023. márc. 13. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyanok, mint bármelyik másik képzés. Vannak használhatóak és vannak teljesen gagyik.


A 2 naposak vagy a gagyi kategóriába tartoznak, vagy inkább olyanoknak való, akik már egy ideje dolgoznak a szakmában, és szeretnének valami újabb területen plusz infóhoz jutni, új modszereket megtanulni. De a 2 naposok inkább csak kinyitják a lehetőséget, hogy elindulj ezeken.


Ha 0-ról akarsz PM lenni, az nem mindig egyszerű, IT-n belül is sokan szeretnének a műszaki vonalról arra váltani

2023. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Az a véleményem, hogy az ilyen képzések (főleg ezek a pár hetesek meg hónaposak) csak idő és pénzpazarlások.

Pályakezdő főnököket képeznek? :) Abszurd.

2023. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
2, a projektmanagerek nem főnökök
2023. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szofverfejlesztést is tanultam, azon felül, hogy nem idegen a kódolás számomra, de igazából nem pont ezt keresem, hanem inkább azt, hogy hogyan tudnám támogatni az ügyfeleket és a csapatokat a közös munkában. Nem is kívánkoznék egyből belecsapni,mint PM hanem inkább PM asszisztensként szeretném, hogy összeszedjem a brand tudást. Viszont a képzések amiket ajánlanak, kicsit összezavartak ha a tematikát nézem...ezért gondoltam, hátha kicsit relevánsabb segítséget tud nyújtani, hogy merre orientálódjak
2023. márc. 13. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Felig-meddig látatlanban mondom, de többet érhet, ha mindenféle képzés nélkül megcsípsz egy PM beütésű munkakört, ha tetszik, fejleszted magad tovább benne, aztán lehetsz 'igazi' PM, ott is szétnézhetsz, mi az ami tetszik, és így tovább.

Azzal, hogy átképzed magad, még ha sikeresen is, annyit érsz el, hogy elmehetsz valahová pályakezdő (ez nettó 270-290, szakmától függetlenül) bérért, pályakezdőnek kijáró, megalázó bánásmód mellett projektmemedzserkedni.

Volt ilyen, és láttam is ilyen váltást a közelmúltban éppen eleget.

Ha értem el sikert valaha a karrieremben, az úgy történt, hogy megpályáztam egy szenioritásomnak megfelelő lehetőséget, de olyat, ami kapcsolódott a tapasztalataimhoz. Aztán gyűrtem az excelt vagy amit éppen kellett az interjúig. Pár évig frankó volt aztán jött a következő. Legalja telefonkapkodóból küzdöttem magam excelboművölővé. Nem egetrengető eredmény, de ha a munkaadóimon múlna, még mindig azt kérdezgetném, halló, wie kánn ihh íhnenhelfen? Ha a tanfolyamokon, akkor meg 270-ért keccsölnék valamelyik sufnibiznisz kft-ben pályamodosítóként.

2023. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is az jutott eszembe, hogy nem-e jobban járnék ha a gazdinfós múltamból előszedném a tanulmányaimat, illetve hátha találok még a neten releváns tudást. Viszont azért nem találtam egykönnyen :(( Ami a fizetést illeti...Dél Alföldi régiós fizetéssel rendelkezem, no comment...
2023. márc. 13. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok és szintén DA :)

Tudom, nem az SSC a tápláléklánc csúcsa, és nem IT, de szerintem ha bekerülsz a szegediek valamelyikébe (a kb 1,5 közül :)), akár a gazdinfó tudásod révén (itt még a 'makrós ember' is ritka kincs), akkor még támogatni is tudnak benne, hogy tanulj PM jellegű dolgokat, persze csakis 'on the job'. Nemhogy főnökből (abból is..), hanem olyan emberből is hiány van aki képes projekt jellegű dolgokat levezényelni.

De ez csak egy tipp, nem is biztos hogy a legjobb.

2023. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Egyébként a legtöbbször azt látom problémának, hogy adott egy álláshirdetés, és az abban található elvárásoktól teljesen elbátortalanodik az ember, hogy ennyi mindent ő nem tud, pedig esélyes, hogy az ő tudása már elegendő a starthoz :), így aztán úgy tűnik, hogy hiányzik a munkaerő, holott lenne, csak az elvárásokhoz képest alul becsüli magát. Persze van olyan hely is ahol tényleg magasabban kvalifikált tudásra van szükség...Mindenesetre igyekszem nyitott szemmel járni...
2023. márc. 14. 07:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van, érdemes mindig eggyel magasabb lépcsőfokra ugrani :)

Persze, aztán valahogy ott is kell maradni, de ez már másik kérdés.

2023. márc. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!