Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezeljem a munkahelyi...

Hogyan kezeljem a munkahelyi stresszt? Semmit sem tudok a munkámról, mert nem is érdekel

Figyelt kérdés

Felvettek egy olyan pozícióba (IT), amiről kiderült, hogy nem is azt kell csinálni, amit előadtak az interjún. Próbáltam hozzászokni, de annyira nem előremutató amivel kell foglalkozni*, hogy nem is érdekel, mert nem viszi előre a karrierem.


Így persze az oktatások is hiába vannak, nem figyelek, mert egyszerűen nem érdekel. Persze ezt a főnöknek hiába mondanám el, nem tudna másik munkát adni, maximum kirúgna.


A munkámat elveszíteni pedig nem kellene, mert jelenleg hárman vagyunk egy fizetésre (én, feleségem, és a 3 hónapos kisfiúnk).


Nagyon stresszes vagyok ez miatt, hogy egyrészt kell a fizetés, másrészt utálom a munkám. Már kijöttek ennek a testi dolgai is, mint fejfájás, kialvatlanság, nyugtalanság, idegeskedés, izomgörcs, és le is fogytam (pedig eddig se voltam kövér).


Hogyan kezeljem le a stresszt, amíg nem kapok ajánlatot egy másik helyről? Már javában keresem az új helyet, immáron másfél hónapja, de csak függőben vannak a dolgok jelenleg 5 céggel is.


Persze van kb. 1 évre elegendő félretett pénzünk, de azt nem kellene felélni amiatt, hogy idő előtt felmondok.



*Egyedi, cégre szabott szoftver, nagyon komplex, és hiába tanulok bele, sehol máshol nem látom hasznát.


2023. márc. 16. 15:48
A kérdező szavazást indított:
Én felmondanék a helyedben, akkor is, ha még nincs meg az új hely
Maradnék, viszont nem csinálnék semmit, így ki lehet húzni még egy ideig
Maradnék, és megpróbálnám megszeretni a munkát, még ha az időpocsékolás is
Én is ilyen helyzetben vagyok, jó lenne megoldás
Van megoldásom, leírom kommentben (Köszönöm!!)
10 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű, interjúzni aztán lépni. Nem kell ezt túlgondolni.
2023. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
#1: Interjúztam már sok helyre, de még egytől sem kaptam ajánlatot. Így nem tudom mikor lenne új helyem.
2023. márc. 16. 16:00
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Tolni kell tovább. Nem kell megállni csak amikor már kényelmes az új hely.
2023. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Lilluci27 ***** válasza:
54%
Konkrétan mivel foglalkozol IT-n belül? ha megmondod hátha tudok segíteni.
2023. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyeljél és keress szorgalmasan, amíg nem lesz másik. Tudatosítsd magadban, hogy ez ÁTMENETI, kibírod, ami zavar, azt egy időre tudatosan leszarod, a munkán kívüli örömforrásokra meg nagyon koncentrálj rá, éld meg, élvezd ki, hogy töltsön rajtad.
2023. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#4: 7 éves tapasztalattal Linux Admin vagyok (lennék), csak a mostani helyemen nagyon nem ezt kell csinálni.
2023. márc. 16. 16:45
 7/24 A kérdező kommentje:
#5: Ez az eddigi legszuperebb komment, KÖSZÖNÖM! Nem is tudod mennyit segítettél most.
2023. márc. 16. 16:46
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hasonló helyzetben voltam, de mégis más.


Egyetemista vagyok, felvettek gyakornoknak. Tudni kell, hogy nekem volt már 1.5 év tapasztalatom abban az adott témában, beszélek több nyelven stb.

Aztán valami kulimunkát adtak. Én meg mindig kérdeztem, akit csak lehetett, hogy mikor lesz rendes feladatom, olyan amiért jöttem, amiből tudok tanulni. Végül kaptam.


Ha nem kaptam volna, valószínűleg kihúzom a diplomáig azt a 2 hónapot és közben keresek valami más melót. Illetve kevés óraszámban csináltam volna. Akár otthagytam volna.


A te eseted más, azt javaslom keress munkát ezerrel és ha van, akkor válts. A baba miatt mondom, hogy ne hagyd ott, ha szükség van a bevételedre. Viszont hozd fel valakinek, hogy mikor fogod azt végezni, amire felvettek. Jelezd a problémát. Kérdésért nem rúgnak ki.

2023. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 NTBS ***** válasza:
100%
Keress másik munkahelyet, addig pedig legyél kitartó.
2023. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A munkahelyi stressz kezelése fontos a fizikai és mentális egészséged szempontjából. Az első lépés a stressz kezelésében az, hogy felismerd és elfogadd, hogy érzéseid valódiak és fontosak. Itt az ideje, hogy lépéseket tegyél a stressz csökkentése érdekében.


Az első lépés a stressz kezelésében az, hogy próbálj meg olyan dolgokat találni, amelyek segítenek ellazulni, mint például a meditáció, a jóga, a masszázs, vagy az aromaterápia. Kerüld az alkoholt és a dohányzást, mert ezek csak rövid távú megkönnyebbülést nyújtanak, és hosszú távon károsak lehetnek.


Fontos, hogy gondolj az egészséges táplálkozásra, mert a megfelelő étrend segíthet a testi és mentális egészség megőrzésében. Kerüld az egyszerű szénhidrátokat, a cukrot, a magas zsírtartalmú ételeket és az édességeket. Inkább válassz friss zöldségeket és gyümölcsöket, teljes kiőrlésű gabonaféléket, magas fehérjetartalmú ételeket és elegendő folyadékot.


Az időmenedzsment nagyon fontos a stressz kezelésében. Érdemes meghatározni egy napi és heti teendőlistát, hogy ne halogass semmit, és időben végezz mindent. Próbálj meg határidőket kitűzni magad elé, és tartsd magad ehhez.


Ha az ideiglenes munkahelyi stressz továbbra is fennáll, akkor érdemes lehet megvizsgálni, hogy a jelenlegi munkád valóban megfelelő-e számodra. Ha azonban nincs lehetőséged most azonnal váltani, akkor érdemes lehet átgondolni, hogy hogyan tudod a jelenlegi munkádat élvezhetőbbé tenni. Beszélj a főnököddel és a kollégáiddal, hogy jobban megértsd a feladatokat, és kérj segítséget, ha szükséges.


Emlékezz arra, hogy a stressz átmeneti állapot, és hogy a megfelelő kezeléssel és támogatással leküzdhető. Ha úgy érzed, hogy a stressz kezelése egyedül nem sikerül, kérj segítséget orvostól vagy pszichológustól.

2023. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!