Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszik azt a magyarok,...

Miért hiszik azt a magyarok, hogy nyugaton mindenki kiskirályként él és csak úgy pénzt kidobni nekik semmi?

Figyelt kérdés
Ne értestek félre, tudom, hogy nem kicsivel élnek jobban nálunk, de azért legyünk őszinték, ott is bőven van baja az embereknek pénzügyileg és nem él mindenki úgy, mint egy király.

2023. márc. 18. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Miert altalanositasz? Nekem ismerettsegi koromben pl. senki nem hiszi ezt.
2023. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
mert sokkal jobban élnek mint mi.
2023. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert akik kint élnek ezt közvetítik haza (a többség). Kell nekik is az önigazolás, hogy megérte kimenni. A buták meg elhiszik
2023. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Mert nem megy le naponta 200x hogy amerika lakosságának 80% el van adósodva mint a 3,14csa.
2023. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Nagyobb a fizetésből fennmaradó pénz rugalmassága. Ha 100 egységből 80 egység a megélhetésed itthon, külföldön pedig 200 egységből 160 a megélhetés, kétszer annyi marad a zsebedben, mint itthon. Hasraütés szerűen mondtam arányokat, közelítő jelleggel. Csak hogy értsd.

És annak az előbb említett 40 egységnek a vásárlóértéke külföldön valószínűleg arányaiban annyi, mint itthon a 20 egységnek. De itthon a 40 egységnek már más a vásárlóereje. Viszont ha magasabb hozzáadott értékű munkákról beszélünk, ahol itthon is megmarad 40-50 egység a fizetésből a megélhetésen túl, külföldön már 1-2-300 egységről is beszélhetünk. Itthon egy villanyszerelő keres 5-6-700 ezret, Németországban pedig 3500-4000 eurót (egy helyi cégnél alkalmazott szaki). Itthon egy mérnök keres 6-8-900 ezret, külföldön pedig 5000-7000 eurót. Hasonlóak az arányok, csak utóbbi esetben a rugalmasság ~kétszer akkora.

2023. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg a Pick rúdszalámi kinti Aldiban jóval kevesebbe kerül, mint itthon (hazai termék baxxa meg nem?), addig ne mondjátok hogy nem élnek jobban külföldön...


Csak egy példa a sokból... bátyám nemzetközi furgonos áruszállító, látott ezt-azt, tudna mesélni. Bejár boltokba, az egész EU-ban. Árak nem feltétlen magasabbak, sőt van ami olcsóbb mint itthon. Fizetések meg? Na ugye.


De nem feltétlen kell szigorúan csak a fizetés-árak arányára szorítkozni. A színvonal tudjátok? Az a nem mindegy. Balkán vs. nyugat.

2023. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Az én közvetlen családomban van nemzetközi kamionos, mielőtt kimegy mindig bevásárol magának, mert kint átlagosan 1,5x annyiba kerül a legtöbb élelmiszer. Persze függ attól, hogy ki mit eszik, én soha életemben nem vettem még Pick terméket, aki azt eszi, annak lehet hogy megéri külföldön vásárolni. De a termékek 95%-a drágább bármelyik nyugati tagállamban.

Ha vetsz egy pillantást a numbeora, az is hasonló arányokat hoz. A legtöbb termék 10-30%-al, de van pár alap élelmiszer ami 50-100%-al is drágább. Persze ott vannak a sajtok pl. az szinte mindenhol olcsóbb mint itthon, de én pl. sajtot sem eszem. Ettől még nyilván 2-3x akkora fizetésből könnyebb megvenni a drágább élelmiszert, több marad.


És amit még említettél, a színvonal, az nagyon fontos. Szerintem az többet nyom abba a bizonyos mérlegbe, mint az árak és a jövedelem. Több szempontból annyira sok lemaradásunk van, a polgárosodás szinte teljes hiányától kezdve, ami miatt mondhatni reménytelen a helyzet Magyarországon. Minél jobban telik az idő, ez a szakadék annál jobban nő.

2023. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Pick csak példa volt, nem élünk vele.


Hofer.at

Aldi.hu


Előbbiben milfina 1 kg-os, 3.6%-os natúr joghurt 1,99 euró (durván 800 forint), utóbbiban, azaz itthon 3%-os kokárdás pedig 912 Ft / kg-os áron, de még véletlenül se 1 kg-is kiszerelésben.


Farmtojás, 10 db M-es előbbiben 2,89 euró, itthon ugyanaz 699 Ft.


Eddig 1:1


Kint a Happy Harvest hosszúszemű rizs 1,19 euró, itthon ugyanaz 755 forint.


Változó, de ha most tételről-tételre nézegetném, lehet ugyanaz lenne az eredmény átlag összkiadásra ha pl. bevásárolnék kint meg itthon.


Nyilván ez "csak" egy Ausztria, hol a német meg a holland, dán, svéd, francia árak stb.


Amúgy meg - nem vitatkozni akarok - lehet hogy csak hozzászokott a "hazaihoz" a kamionos rokon :)

2023. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!