Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lesz egy kisebb nyaralás/kiruc...

Lesz egy kisebb nyaralás/kiruccanás külföldre a közeljövőben és fel kellene készülni némi euróval ( a szálláshoz, evéshez, stb...), viszont én még sosem váltottam, nem foglalkoztam ilyennel. Ennek van valami "jóféle/okos módja" ?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogyan működik ?

Régebben hallottam munkatársaktól, hogy "nem így kell eurót váltani ... hanem így" és felötlött bennem, hogy lehet, hogy nem az a legjobb, legkifizetődőbb módja, ha bemegyek pl a Tesco-ba és ott váltom át.

Aki ebben járatosabb mint én, az ellátna pár tanáccsal ?

Egy közeli jó barátomat szerettem volna megajándékozni egy utazással, szóval lévén, hogy az utazást és a szállást én állom, jó ha tudnék spórolni itt ott (talán már a váltásnál is).


Hálásan köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 18. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Bemész egy pénzváltóba, megmondod mennyi euró-t akarsz, és adnak, kifizeted FT-tal és kész.

Ennél okosabban max úgy lehet, ha van ismerősöd, akinek van eladó eurója és megveszed tőle középárfolyamon, így pár Ft-ot tudsz nyerni rajta. Viszont nem annyit, ami összemérhető a költségeiddel. Szóval már autóba ülni sem igazán éri meg érte

2023. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Neten előtte nézz körül, hogy melyik mennyiért vált. Ha pesti vagy, ott elég sok lehetőség van, azt a pár percet érdemes rászánni, hogy kicsit tájékozódsz.
2023. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha keszpenzt szeretnel valtani: holvaltsak.hu

Ha kartyaval szeretnel fizetni: Revolut, Curve, Wise

2023. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Keletinél kell Abdulnál, attól okosabban nem lehet
2023. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"nem így kell eurót váltani ... hanem így"


Ez többnyire azt jelenti, hogy nem hivatalos pénzváltó helyen vesz valaki valutát, hanem magánszemélytől, aki lehet, hogy olcsóbban adja, mint a pénzváltó.


Nekem is van ismerősöm, akitől olcsóbban jutok euróhoz, mintha váltóban venném. Nyilván hozzá megyek, ha szükségem van rá. Ha nem lenne ez az ismerős, én is pénzváltozóban venném.

2023. márc. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Duna korzón az araboknál.
2023. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha készpénz kell, akkor marad a pénzváltó vagy egy ismerős aki eurót szeretne eladni. Érdemes olyan pénzváltót keresni, ahol nem számítanak fel kezelési költséget. A bevásárlóközpontokban lévő pénzváltókat messziről elkerülöm, mert ott kezelési költség is van és az árfolyam is kedvezőtlen. Érdemes ezen kívül rákérdezni a pénzváltónál, hogy tud-e kedvezőbb árfolyamon váltani a kiírtnál. Nagyobb összeg esetén ez általában lehetséges. Nagyobb összegeket a banki deviza vételi-eladási árfolyamok környékén szoktam tudni váltani.


Ha nem kell sok készpénz, akkor érdemesebb lehet kártyával fizetni. A legjobb árfolyamokat a Revolut, Wise és társai biztosítják.

2023. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Maradjon a népszerű orszagoknal szerintem. Vigyázni kell a külföldi nagy olcsósag miatt , mert vásárlási rohamot kap szerintem minden magyar. Atm kint min 5000 von le minden penzfelvetekor otp.Belgiumba nem lehet fizetni kartyaval, de van ATM.
2023. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!