Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell mindenhova nő?

Miért kell mindenhova nő?

Figyelt kérdés

Csak a szar, kemény, fizikai munkák maradnak férfiaknak, plusz mérnök, infos, sebész, ami nyilván keveseknek adatik meg... Nem kellesz tanárnak, nem kellesz irodába, bankba, szállodába, vendéglátóhelyre (kivéve szakács, bár nem sokáig szerintem), sehova ami kicsit is kényelmesebb munka, ha van melletted egy női jelentkező.

Már a futár szakmába is bele eszi őket a fene.



Nem a nőket akarom bántani, hanem a rendszert.



2023. márc. 21. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Prolikam, itt nem az a baj hogy ferfi vagy no hanem az hogy egy incel proli vagy aki szart se er a munkaeropiacon
2023. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Majd nem lesz ekkora a szád ha lecserelnek egy cicababara 1-es...


Nem a nők hibája ez nem azt mondom, de mind a női, mind a férfi főnöknek nő kell.


Most ha nem végeztél szakmunkast akkor b_zhattod, főleg ha humán beállítottságú vagy, nem kellesz sehova.

2023. márc. 21. 12:48
 3/23 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem kell Einstein-nek lenni ahhoz, hogy egyébként észrevegye azt az ember, hogy ma már nem hogy egyenlő a nemek helyzete, hanem hogy egy férfi már sokkal nehezebb helyzetben is van.

Én IT szektorban dolgozom, és valamilyen oknál fogva több a nő a csapatban. Ha valaki ki is lép, a helyére mindig sikerül egy nőt találni.


Ami azért érdekes, mert az egyetemen ezeken a szakokon tanuló férfiak aránya legalább 80%, mégis a maradék 20% nő kapja az elérhető munkák minimum 50%-át minden csapatban és irodában. Tehát egy nő sokkal jobb esélyekkel indul. Ezen nem is lehet min vitatkozni.

Míg kukás, kőműves, hegesztő, villanyszerelő 99%-ban férfiak. Persze, itt nem kell erőltetni az 50%-os arányt, ha nem vál hasznukra akkor persze már ott nem erőltetik, hogy ott is elég nő legyen..


Nálunk például minden izgalmas feladatba meg projectbe az egyébként semmihez nem értő üreges tekintetű nőket vonják be. Az egyik be se jár, meg hetekig betegszabin van mert olyanokat bulizik minden hétköznap is hogy hangja sincs már.

Míg a tényleg hozzáértők, magasabb végzettséggel rendelkező férfiak a csapatban csak az unalmas monoton droid munkát kapják..


Már nem azért, de ha a csapatunkban a nők fele eltűnne holnapra, nagyjából észre sem vennénk. Vannak egyébként jó női munkatársunk is, de sokszor már frusztráló, hogy mennyire előrébb vesznek valakit csak azért mert alulreprezentált...


Elmegy nyalni a szomszéd csapathoz, áthívja az asztalához a fejlesztő srácokat, majd elmegy jelenteni a főnöknek, hogy milyen nagy mérföldkőhöz érkezett :DDD Hihetetlen.


Egyre többen veszik ezt észre egyébként, nem csak 1-1 helyen megy ez a kivételezés a nőkkel.

Angliában például fejlesztőként jelentkezhetsz 100 állásra is, nagyjából 2-3 helyről majd visszaírnak, de ott is végül nőt vesznek fel a helyedre. Ott mégszarabb a helyzet. Simán felvesznek senior pozíciókra pályakezdő nőket is, nem zavartatják magukat.

26 évesen már Executive Director a föld legnagyobb befektetési bankjánál, mert lgbtq-s csajszi :D

Férfiaknál meg az átlagéletkor ebben a poziban legalább 58..

2023. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Programozo vagyok suttyokam, nem valoszinu hogy elvennek a munkam mert jo is vagyok... De ha nalam jobb elvenne akkor igy jartam, 1 het alatt kapok mas melot...
2023. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ki nem szar le, értő olvasás nem megy, mondtam hogy az infos kivétel, meg még pár dolog, csak épp 100-ból 5 ember végez ilyen szakot.
2023. márc. 21. 14:38
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem azért nem vesznek fel mert férfi vagy, hanem mert képzetlen.


Ahogy a 3-as is, aki keveri az "üreges tekintetet" az "üres" esetleg "üveges tekintettel".


35/N, IT vezető

2023. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hivatalban, bankban, postán, iskolában, boltban, kocsmában, irodában mindenhol a nők képzettebbek akkor, vagy a férfiak nem is igénylik ezeket a könnyebb munkaköröket? 🐴🪵-t. Egy nő előnyből indul, ahova nők jelentkeznek oda nem is érdemes beadni az önéletrajzod, az már női munkahelynek számít onnantól.


Régen a fentebb felsorolt helyeken voltak a valamivel értelmesebb férfiak jóval jobb fizetésért mint a fizikai munkások, aztán rájöttek hogy a csajok felé annyiért is megcsinálják, meg amúgyis olyan cukik, szépek, gyamoltalanok, elvették tőlük ezeket a munkahelyeket és teljesen le is zülesztették, értéktelené tették őket. Régen pl. egy hivatalban dolgozni nyugdíjas állásnak számított, gazdagabb, kis-középnemesi családok fiai számára is. Egyedül eltartották belőle az egész családjukat, most sokra mentünk ezzel a nagy emancipációval, egy embernek is kevés bért fizetnek.

2023. márc. 21. 14:59
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor az alacsony fizetést vagy a könnyű melót irigyled?
2023. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok nő dolgozik "infos"-ként is, főleg ami nem kódolás, programozás, vagy backend üzemeltetés.

Mérnöki szakot végzettek között is akad nem kevés nő, ami nem villamos vagy gépész.

2023. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

A másik dolog buz1kám, hogy te elnéznéd, ahogy a feleséged, vagy a lányod nehéz fizikai munkát végez, vagy inkább megcsinálnád te magad? Ha nem vagy ratyi akkor nem halsz bele egy kis melóba.

Inkább az alkesz rosszéletű barmok szoktak belerokkani a fizikai munkába, tény hogy fárasztó egész nap betonozni de ha nincs alapbetegséged és nem iszol, dohányzol egészségesen táplálkozol és próbálsz vigyázni a melóban is (pl ne emelj túlságosan nehezet egyedül, vagy legalább ne rosszul) akkor kb 50-55 éves korig simán lehet bírni.

2023. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!