Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most rúgták ki a barátnőmet...

Most rúgták ki a barátnőmet létszámleépítés miatt, mivel tudnám nyugtatgatni?

Figyelt kérdés
Nagyon elvan keseredve, nagyon jó kis állása volt 2 évig, aztán most hirtelen "leépítés címszóval" kirúgtak pár embert a cégtől, irodai állás, jó fizetéssel, igényes környezetben. Nagyon össze van törve szegény, 1 hónapig még kapja a fizetését, nagyon sok hitele van, nem tudja hogy fogja fizetni. Én bíztatom, hogy ennyi szakmai tapasztalattal mint ami neki van, nagyon hamar akár 1-2 hónap alatt is állást fog találni. De csak zokog, sír a telefonban, ma fogunk találkozni este, mit mondhatnék neki, ami kicsit lenyugtatja? Fiatal szép, okos lány, felsőfokú végzettséggel, 7 éves munkatapasztalattal a háta mögött. Nagyon össze van törve... valami bíztató? :( köszi előre is mindenkinek!
2010. okt. 7. 11:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem megoldás srácok:( Én is tudom milyen nehéz, állást találni, nekem 1 éve van állásom, pályakezdő voltam, 8 hónapig kerestem. Ezért gondolom (naivan?), hogy 7 év munkatapasztalattal (javarészt adminisztráció), és felsőfokú végzettséggel (fősuli), könnyebb lesz állást találnia?
2010. okt. 7. 13:37
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt tudod mondani csak, hogy segítesz neki állást találni, mellette vagy, támogatod, rád mindenben számíthat. (Persze nem üres frázisokra gondolok, hanem tényleg.)


Ennél többet te sem tudsz tenni. Nem tudom, hogy van-e tartaléka (bár gondolom, ha lenne, nem vett volna fel hitelt), de abból lehetne egy kicsit pótolni azt a kevés munkanélküli segélyt, amit majd kap.


Én 3 diplomával nem találok állást, csak alkalmi melókat, de azt is meg kell becsülni. Nem egyszerű a helyzet, úgyhogy azt ne mond neki, hogy 1-2 hónapon belül talál állást, mert nem tudhatod. Lelkileg sem lesz neki egyszerű, de elmehetett volna még táppénzre, húzhatta volna még pár hónapig, hogy ne tegyék ki, s addig is kereshetne. Gondolom, ez az 1 hónap már szabadság, így kereshet mellette munkát.


Ismerősöket, rokonokat, barátokat, régi haverokat izzítani kell, tudnak-e valamit.


Sok sikert neki!

2010. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
passzív táppénz!!!!!! 3 naptári napon belül a munkaviszony megszűnése után
2010. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Naponta 20-30 önéletrajzot elküldtem és 3 hét alatt találtam állást.Neki is menni fog csak hajtani kell :-)
2010. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!