Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen diákmunkát/munkát...

Milyen diákmunkát/munkát ajánlanátok egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ha minden jól alakul, akkor idén kezdem el az egyetemet az SZTE TTIK-n. Mivel szeretnék elköltözni otthonról, és munkatapasztalatot/pénzt keresni az egyetem mellett, ezért az lenne a kérdésem, hogy ti milyen munkát ajánlanátok, amit egyetemi tanulmányok alatt is lehet végezni?

Tisztában vagyok vele, hogy az eleje nagyon nehéz lesz, hisz nincs átmenet a középsuli-egyetem között, és hogy a tanulásra kell koncentrálnom. Úgy gondoltam hogy az első év vége körül már vállalnék valami részmunkaidős állást ha lehetséges. Asszisztensi, magántanár állások jutottak eszembe, de szívesen takarítanék is, bármi amivel pénzt kereshetek.

Illetve nem tudom, hogy a szegedi TTIK-n van-e lehetőség a hallgatóknak valami pénzkeresésre, a szakkal kapcsolatban, vagy csak úgy az egyetemen valami adminisztratív munka.

Szóval érdekelne, hogy aki esetleg egyetem mellett dolgozik az mikor kezdte el, és milyen munkakörökben dolgozott. A tapasztalataitokról is szívesen olvasnék, hogy ki hogy osztotta be az időt a tanulással, illetve hogy ez így mennyire volt összeegyeztethető?

(Matek szakra jelentkeztem egyébként)



2023. márc. 26. 12:28
 1/4 anonim válasza:
67%
Beírod Google-ba, hogy diákmunkák egyetem mellett. Sok diákmunka szövetkezet van, elmész, segítenek találni neked.
2023. márc. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy lányismerősöm programozó szakra jár Pécsen, mellette a moziban dolgozik minden munkakörben, pultos és jegyszedő is. Hétvégi műszakokat nagyon szereti, mert akkor dupla pénz jár.
2023. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Futár. Nekem sok volt szaktársam csinálta.
2023. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Matek szakos vagyok ugyanitt, szívesen mesélek.


Másodév óta dolgozom szakmait. Első évben nem dolgoztam.


Nagyon simán belefér


Ha jó gimibe jártál, faktos voltál és kb 80%+os emeltet írsz, akkor nem lesz nagy dolog az első félév.


Van lehetőség az egyetemen is dolgozni pl gyakorlatvezetés, demonstrátorkodás (szintén másodévtől), de pénzügyileg nem éri meg. Persze magántanítást bármikor vállalhatsz.


Szerintem első év mellett is lehet dolgozni, pénzügyileg talán a futárkodás a legjobb.


Szerintem ha teheted csak olyat dolgozz, ami karrier szempontjából előnyös, ilyet viszont első évben max a magántanítást tudod végezni.


Írj rám nyugodtan ha maradt kérdésed

2023. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!