Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai gyakornoki diákmunkát...

Irodai gyakornoki diákmunkát hogyan lehetne egyetem mellett végezni?

Figyelt kérdés
A legtöbb adminisztrációs diákmunkánál min. 20-30 órát kell dolgozni hetente, tehát 3-4 nap minimum; az előadások heti min. 2-3 napon vannak. Ezt tényleg csak passzív félévvel lehet megoldani vagy ez hogy lehetséges egyáltalán? Tapasztalatokat is írhattok

2022. márc. 6. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Rugalmas hellyel, jófej fonokkel.


Az egyik cégemnél rengeteg gyakornokra van szukseg neha, de nincs kotott munkaido, mert kreativ, kutatós, adatelemzos feladatok vannak. Pl.

2022. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én találtam olyan helyet diákként, ahová csak heti 2 napon kell bemennem és nincs óraszám sem meghatározva. De én döntöm el mennyit megyek és mehetek 2-nél többször is. Pl. januárban heti 5 napon is mentem, amikor már véget értek a vizsgáim. Vagy pl. ott 8,5 óra a munkaidő, szerdán 8,5 órát megyek, de csütörtökön elengednek 7 óra munka után, mert délután négytől órám van.


Pénzügy-számvitel szakon tanulok és egy nagy multi pénzügyi osztályán találtam ezt a rugalmas munkahelyet. Semmi nagy trükk nem volt benne, csak nézegettem 5-6 diákszövetkezet diákmunka hirdetéseit is (nem csak egyét, mert sokan ezt rontják el) és egyszer csak megláttam ezt, aztán jelentkeztem is. Ezt tudom tanácsolni te is jó sok diákszövetkezet honlapját nézegesd folyamatosan.

2022. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom recepciósként, ott van egy HR-es gyakornok, ő is megbeszélés alapján megy dolgozni.
2022. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Én is több diàkmunkaszövetkezet oldalát szoktam nézni, tehàt keresek ahogy tudok.

A többség mégis 20-30 órát vár el; van kereslet ilyen diákmunkára, ennyi passzivált jelentkező van? Nekem viszont tényleg egy alacsony óraszámos lenne jó, majd megpróbálok olyat keresni.

Amúgy az ilyen heti pár napos irodai munkáknál nem jelent hátrányt, hogy nem vagy ott egész héten, nem vesztitek el a fonalat a folyamatokban?

2022. márc. 6. 10:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen folyamatokban? Jo esetben kapsz 1 db olyan feladatot amit elsore ugy fest kepes vagy elvegezni, es reportalsz 1 db embernek heti 20 percben.

Ha gondolod amugy kuldj egy cv-t, akad nalunk is munka, ha szamodra relevans. Budapesti szakpolitikai, innovacios, kutatas-fejlesztes, uzleti tanacsado cegem van.

2022. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem passzívra szoktak menni, hanem mondjuk 10-15 kredites féléveket csinálnak és előadásra nem járnak csak gyakorlatra, így meg tudják oldani, hogy heti 1 napot vannak egyetemen, hétvégén tanulnak, a többi nap pedig dolgoznak.


A másik, hogy sokan csúsznak a tárgyak egymásra épülése miatt időben egy teljes félévet úgy, hogy valójában csak 1-2 tárgy hiányzik, tehát szinte semmi órájuk nincs az utolsó félévben. Ilyenkor el lehet tölteni hasznosan ezt az időt szakmai diákmunkával, gyakornoksággal, munkahelyi tapasztalatszerzéssel.

2022. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam soha ilyen munkát, sőt semmilyet sem vállalni az egyetem mellett. Hétfőtől péntekig minden nap voltak óráim vagy volt maximum egy szabad napom, az összes órám katalógusos volt és be kellett járni…
2022. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!