Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van magyar munkavállalási...

Van magyar munkavállalási célú kivándorlás a "jólétibb" ex-kommunista országokba?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok akik már elhúztak tőlünk, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia, balti országok?


Most egy sajátos magyar válság van ugye (ami szinte csak nálunk van), megint nő a munkanélküliség és felívelőben a külföldi munkavállalás, mert máshol meg munkaerőhiány van.

Akiknek mondjuk a nagybetűs Nyugat nem túl szimpatikus, azok esetleg a fent említettek felé vehetik az irányt?

Állítólag ezek tömve vannak idegennyelvű SSC-s, meg IT-s munkákkal is, de a fizikai munkák is sokkal jobban fizetettek mint nálunk (és már többnyire olcsóbbak is).



2023. márc. 26. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Még mindig a nyugat a fő prioritás aki kimegy dolgozni. Persze az általad említett országokba is mentek ki dolgozni magyarok de elenyésző a számuk a nyugati országokban lévőkhöz képest.
2023. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Szlovák cégnek dolgozom de teherautó sofőr vagyok, nekem ez jobb sokkal, itt például nem kérnek Páv vizsgát ami itthon csak egy plusz pénz lehúzàs de nem leszel tőle különb. Persze jobban is keresek mint itthon és nem vagyok ágyon hajtva.
2023. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyat, aki Csehországban dolgozik magyar létére.
2023. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!