Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » NAV-nál mit takar a "vámigazga...

NAV-nál mit takar a "vámigazgatási referens" és "vámigazgatási ügyintéző" pozíció? Úgy értem, hogy ezek egyenruhás, hivatásos beosztások, vagy civil?

Figyelt kérdés

Mert ha egyenruhás, akkor hagyom inkább...

[link]



2023. márc. 28. 02:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ők egyenruhások. Minden vámos.
2023. márc. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Helyszíni ellenőrzés IS van, meg irodai IS.

Benne van a leírásban, csak olvasni kell a sorok között.


Nem sokat fizetnek, cserébe legalább hajtani kell, igazi állami xarság...


Ja, és ne hidd hogy valóban megnézik a pályázatokat, nem ám. Megvan ilyen helyekre az ember, csak meghirdetik, mert az a protokoll.


Tudom, én is államiban dolgozok, itt ha fel is szabadul egy hely, az ismerős jön / jöhet csak. Meg sincs hirdetve. Már legalább 4-5 hely volt így az utóbbi pár évben betöltve.

2023. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A 2. választ nem írom alá. :)


Miért nem? ->


Először mindig szerven belül írják ki a pályázatot, hátha valaki át akar kerülni egy másik helyre. Ha ott nincs jelentkező, akkor írják ki "nyilvánosra".


Nálunk most két állás is hirdetve van. Belsőleg. Ha nem lesz jelentkező rá határidő végéig, nyilvános pályázat lesz belőle, tehát "kintről" várják a jelentkezőket.


Mivel vettem már részt pályázók elbírálásában, ezért bizton állíthatom a fentieket.

2023. márc. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3 Gálánsan kihagyod azt, hogy ismerős is lehet "belül", hiába kívül van...

Én se világba beszélek, hidd el.


Nálunk a kb. 6 év alatt megürült vagy 10 hely, de mindig ismerősnek az ismerőse jött, vagy belsős, áthelyezős történetről volt szó.


Külsős csak én vagyok, néztek is kikerekedett szemmel anno, háttemeghonnan?

2023. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, én is államiban dolgozok, itt ha fel is szabadul egy hely, az ismerős jön / jöhet csak. Meg sincs hirdetve. Már legalább 4-5 hely volt így az utóbbi pár évben betöltve."


Lehet, hogy nálatok így volt, nálunk viszont nem.

Legalább 4 kollégám "kintről" jött álláspályázat által, senki nem ismerte őket. 1 fő még próbaidő alatt lelépett. A mi osztályunkon minden újat én kapok meg, mivel én tanítom be őket.

2023. márc. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#2 #4


Jól sejtem, hogy vidéken dolgozol a közigazgatásban?

Közigálláson még az egyes vármegyeszékhelyeken sem látok évi 3-4-nél több pozíciót meghirdetve (minden szervet figyelembe véve), ott minden további nélkül el tudom képzelni, hogy a csókos az elsődleges jelölt.


A fővárosban viszont lasszóval kell fogni az embereket, a benyomott csókosok legfeljebb arra jók, hogy ne 25, hanem csak 22 százalék legyen a be nem töltött pozíciók aránya.

Szóval itt nem éppen lehetetlen bekerülni, sőt.

2023. márc. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6


Tipikus. Van a Budapest, és minden más csak a vidék... XD


És igen, vidéken dolgozok, megyeszékhelyen, mint írtam, vadkeleten.

2023. márc. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 Nem értem, mi a sértődés oka. A "vidék" sem küldő, sem fogadó oldalon nem egy degradáló szó, már ha az ember elmúlt 16 éves. Egyszerűen olyan mértékben fővárosközpontú az ország, hogy célszerű valamilyen módon elkülöníteni a kettőt, különösen akkor, amikor van is alapja a különbségtételnek, mint jelen esetben, ahol - mint azt a tapasztalataink mutatják -, gyakorlatilag éppen ellentétes a munkaerőpiaci helyzet Budapesten és vidéken (bocsánat, úgy értettem Magyarországnak a Budapesten és agglomerációján kívüli területein - ha van ennél polkorrektebb megfogalmazás, szívesen fogadom).

Ettől még senki nem gondolja azt, hogy Nyíregyháza utcáin állandóak a lovaskocsik és a szamáron ügetők közötti konfliktusok vagy épp Debrecenben bezár a Mekdánelc, mert a helyieknek csak a zsíroskenyér+hagyma, illetve húsleves+rántott hús kombóra van igénye.

2023. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A fővárosban viszont lasszóval kell fogni az embereket,"


Fővárosban könnyebb elhelyezkedni más területen.

A COVID kötelező oltás miatt azon a részen egyébként is sokan felmondtak.

Az én osztályomon az átlagéletkor 54 év felett van. Szerinted?

2023. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Először mindig szerven belül írják ki a pályázatot, hátha valaki át akar kerülni egy másik helyre. Ha ott nincs jelentkező, akkor írják ki "nyilvánosra"."


Hát engem a főosztályvzetőm elzavart a f@szba, amikor jogászként (bírósági végrehajtási gyakorlattal) át akartam kerülni ellenőrzésről a végrehajtásba.

Eleve nem is lett volna szabad az ellenőrzésre tenni a magamfajtát, mert másfajta - végrehajtási - gyakorlatom volt és volt hely a végrehajtásban is.


Azt mondta, hogy nem lehet, mert az ellenőrzési főigazgató megtiltotta, hogy az ellenőrzési terület dolgozói elmenjenek a NAV-on belül más területre, így csak külsőst lehet felvenni.

Másnap beadtam a lemondásom....


(Az idióta főosztályvezetőm nem értette, hogy miért akarom én jogász létemre otthagyni ezt istenkirály ellenőrzési szakterületű munkahelyet...)

2023. ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!