Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédjelölt fizetés?

Ügyvédjelölt fizetés?

Figyelt kérdés

Ügyvédjelölt vagyok, már több, mint egy éve. Ebben az irodában dolgozom egyébként 5 éve, előtte asszisztens voltam, közben elvégeztem a jogot. Mindig a minimumot kaptam, ez most sincs másképp, nettó 197.000,- a fizetésem.

Nézem az állásajánlatokat, a környéken nincs jelenleg jelölti pozíció, illetve ahogy olvasgatok, jelölt máshol is a garantált bérminimumot kapja.. közigazgatásba nem mennék, ott is kevés a fizu.


Közben pályáztam olyan pozíciókra is, ahol 400.000-at megadják, viszont nem jogi állás, és kicsit rossz érzés, hogy ennyi tanulás után elhagyjam a jogi pályát.


Viszont azt is tudom, hogy míg pl. egy összeszerelő operátor nálam többet keres, az ő fizetése ennyi is marad valószínűleg, míg én ha ügyvéd lennék, akkor az idő előrehaladtával egyre többet. Csak hát azt kivárni...

Szóval jelenleg amit tehetek az a fizetésemelés kérése. Mennyi a reális ennyi idő után?

Ez kicsit nyafogósra sikerült, de eléggé meg vagyok lőve.


2023. ápr. 5. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
5 év után IT-ban a tehetségesebb emberek 1,5 milliót megkeresik, mivel a joghoz nem kell akkora tehetség én a felétől kicsit többet mondanék ha alkudnának: bruttó 800-900 körül
2023. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelölt meg nem ügyvéd

Sajnos az ügyvédek szemetladak így kihasználják hogy neked erre szükséged van. De majd te is ezt csinálod és visszakeresed máson amit itt elloptak tőled.

2023. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Valaki nagyon utálja itt az ügyvédeket, kedves 1-es. :)

A joghoz nem kell tehetség.... az év vicce.

2023. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!