Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún elején mikor...

Állásinterjún elején mikor kérdezik, hogy ők kezdejenek-e mesélni magukról, a poziról vagy inkább én meséljek először magamról, melyiket illik választani?

Figyelt kérdés
Már sok állásinterjún voltam és sokszor az elején azzal kezdenek, hogy megkérdezik, hogy kezdjék-e ők a szöveget a pozíció leírásával, vagy én kezdek-e magamról mesélni, milyen tanulmányaim, tapasztalataim vannak. Olyan, mintha az első verziót választanám, akkor úgy tűnnék, mint aki kicsit félénkebb, nem mer belekezdeni, de ha azt választom, hogy rögtön magamról beszéljek, akkor talán kicsit illetlenség, hogy nem azt választom, hogy ők kezdjenek. Szerintetek melyik jobb?

2023. ápr. 17. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Beszéljenek ők! Ha nem tetszik, akkor neked már nem is kell. :-)
2023. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, magamról már mindent tudok, én ilyenkor tuti kiváncsibb lennék Rájuk.

Plusz vagy tolakodónak érezném magam, ha azt mondanám én akarom kezdeni vagy azon aggódnék magamban, hogy most biztos azt gondolják, hogy ezen a magamról beszélős részen nagyon gyorsan túl akarok lenni.

Nekem tuti jobban feküdne azt mondani kezdjék csak ők.

De amúgy ez nem csak amolyan udvariaskodás, mint mikor nem gondolsz valamit komolyan, de azért mondod, kérdezed.. ? Pl. mondjuk az induló vendégeinknek, hogy "Jaj, ne menjetek még haza, ráértek, maradjatok még egy kicsit!" Közben magunkban nem feltétlenül gondoljuk is így 😃

2023. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Én nárcisztikus személy vagyok engem nem is érdekel hogy ők mit mondanak ellenben nagyon szívesen beszélek magamról órákig mert imádom magamat
2023. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt válaszolnám, hogy meséljenek ők. Ha valami pluszt megtudsz a pozícióról, akkor már saját magadról úgy tudsz beszélni, hogy beleszövöd azokat az erősségeidet/képességeidet/tanulmányaidat, amelyek a pozíciónál előnyt jelentenek.
2023. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy inkább Te beszélsz magadról...


Ha nem ezt teszed, abban a színben tüntetted fel magad, mint aki nem tudja, hogy hova jelentkezett.......Tudom, hogy érdekes logika, de ez van.


Utána úgyis beszél magáról a cég.... nélküled is.

2023. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!