Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy épül fel egy jól megírt...

Hogy épül fel egy jól megírt motivációs levél?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 21. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Minek?
2023. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Irass egyet a chat gpt-vel, aztán szabd személyre.

Én beadtam neki, hogy milyen végzettséggel milyen pozícióra akarok pályázni, és elsőre is egy elég jót rakott össze.

2023. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a ChatGPT, teljesen komolyan mondom. 1 perc alatt ír egyet, kicsit átfogalmazod és kész, belépő szintű pozikra simán működőképes.
2023. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mérnöki pozíciókra.
2023. ápr. 21. 14:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez a chatgpt hogy működik? Az oldalán a try chatgpt után bejelentkezem és onnantól használhatom?
2023. ápr. 21. 14:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
@5 Ennyi az egész, tud magyarul is. Megadod a specifikációkat szövegesen és pötyög is. Szeret listákat gyártani, azokból meg tudsz használható folyószöveget írni már könnyen.
2023. ápr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Ha egyedul nem vagy képes megírni akkor ne is jelentkezz szerintem.
2023. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt XY!


A … mérnök pozícióra szeretnék jelentkezni. Kérem engedje meg, hogy röviden bemutatkozzam. (Megj. Első jópont: tud magyarul ragozni, nem egy troglodita idióta, aki nem látott meg ikes igét.)


A nevem Végh Béla. 2020-ban végeztem a Panda Egyetemen gépészmérnök szakon, azóta a Kiss és tsa. kft-nél dolgozom gépészmérnök beosztásban. Itt gépelemek tervezésével foglalkozom, többek között én terveztem a Suzuki Spash anyósülési biztonsági övének övfeszítőjének ütközés esetén automatikusan elengedő csavarját.


A jelenlegi munkahelyemet (és a nettó 130 ezer forintos fizetést, amelyet mindig késve utalnak) kinőttem, és szívesen kipróbálnám magam SpaceX rakétaállvány tervezőként. Ezért keltette fel a figyelmemet az önök által meghirdetett rakétaállvány-tervező mérnök pozíció, amely pontosan ezt a területet célozza meg.


Kérem szíveskedjék (megj: második jópont, ismeri az ikes igéket!! Szokatlan ez egy mérnöktől… felvéve.) a csatolt életrajzomat legalább megnyitni. Egy videointerjú keretében szívesen szolgálnék további részletekkel.


Üdvözlettel:


Végh Béla

rakétatervező mérnök

2023. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

8, nem ártana megismerkedj a tagmondatokkal és a vesszőkkel az ikes ige mániád mellé… meg a magyar nyelvtan egyéb rejtelmeivel sem…


Kérdező, a lőtéri kutya nem olvas motivációs levelet vagy 20 éve, pláne mérnöki pozícióban. Írj egy normális kinézetű, informatív CV-t és kész!

2023. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9. Bár a viccesnek szánt üzenetemet mobiltelefonról írtam, emiatt simán becsúszhatott (volna) pár központozási hiba, de nem. Közelebbről mit kifogásolsz a szövegben?


Kérdező, ne hallgass a 9-es rossz tanácsára. Mindenhová kell motivációs levél természetesen. A legjobb, ha az e-mailt, amelyet küldesz, rendesen megírod, de nagy cégeknél sok esetben kifejezetten kérnek motivációs levelet, ha online jelentkezési űrlap van. Azonkívül a motivációs levél egy kiváló eszköz arra, hogy irányítsd a beszélgetést, és úgy mutasd be magadat, ahogyan szeretnéd. Természetesen mindenki elolvassa a motivációs levelet.

2023. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!