Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogot hány éves korig érdemes...

Jogot hány éves korig érdemes elvégezni, ha dolgozni is szeretne az ember mint jogász?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy orvosit pl. akárhány éves korig érdemes elvégezni, mert az orvosi olyan nehéz, hogy egy 2-es átlaggal megszerzett diploma is szavatol annyi tudást, hogy bármikor felvesznek egy rezidens képzésre és ha meg van a diploma, akkor egyszerűen még 40+ évesen is el lehet helyezkedni, friss diplomásként. Ha valaki 30 évesen kezdi el az orvosit még akkor is évtizedekig tud majd dolgozni mint orvos…


Viszont jognál nem feltétlenül ez a helyzet, talán lehet mondani hogy túlkínálat van olyanokból akik elvégeztek valamilyen ÁJK-ot és ott bizony számít az átlag is, illetve az hogy levelezőn vagy nappalin lett megszerezve a diploma, meg talán az egyetem sem mindegy.


De nem látok bele annyira, laikus vagyok… Szerintetek hány éves korig érdemes elkezdeni az egyetemet és mikor késő már?


Azért kérdezem, mert már nem vagyok túl fiatal, sokat nézegetem az egyetemi szakokat, a tanterveket, stb.

Viszont valahogy csak a joggal kapcsolatban érzem azt, hogy valószínűleg el is tudnám végezni…

Pedig tudom, hogy nem valami könnyű.



2023. ápr. 23. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát, szerintem max. 25-ig. Alsó hangon 10 év amíg normálisan munkába tudsz állni. 5 év egyetem, 3 év a szakvizsgáig (csúszás nélkül). A munkáltatók pedig általában a fiatalabb munkaerőt preferálják.
2023. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Sokmindentől függ. A közigazgatás már most óriási munkaerőhiánnyal néz szembe Budapesten, ha nem változik a koncepció odafent, ez csak nagyobb lesz, szóval ott lesz hely bőven.
2023. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
77%

Már bocs , de ez egy hülye kérdés. Nem tudhatjuk , hogy milyen okból szeretnéd elvégezni ezt a szakot. Pusztán csak egy diploma kellene vagy pedig hivatásként tekintesz erre a pályára. Ahogy korábban fent említették ez a pálya igen hosszadalmas . Teljesen mindegy hány éves vagy , ha jó vagy valamiben úgyis felvesznek . Szerinted majd olyat vesznek fel aki egy kókler és semmihez nem ért , de alig 25 éves?

Én biztosan nem a tantervekre hagyatkoznék.

2023. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

"Azt gondolom, hogy orvosit pl. akárhány éves korig érdemes elvégezni,"


Szerintem meg pont hogy orvosit nem nagyon fogsz idősebb korban elvégezni, mivel azt csak nappalin lehet, ezért, ha pl. 25 évesen kezded el, vállalnod kell azt, hogy minimum 6 évig (ha időben végzel) nappalin fogsz napi szinten bent ülni, és még részmunkaidőben sem tudsz dolgozni, egyrészt mert a szabadidőd tanulással telik, másrészt mert nappalis hallgatói jogviszonnyal nem is tudnál munkatörvénykönyv szerint semmit csinálni, max diákmunka.


Ezzel szemben a jogot levelezőn is végezheted, és nápunk pl. nagyon sok mostani osztályvezető 30 éves kora után kezdte el, amikor már eleve dolgozott jogi területen, és kellett neki előrelépéshez. Szóval az első válaszolóval ellentétben jogot bármikor elvégezheted, nem csak kizárólag ügyvédi karrierben lehet gondolkodni. Egy közgazdásznak, vagy bármilyen multinál, hivatalban irodai pozícióban dolgozónak hozzá tud tenni a karrierjéhez, és előre lehet vele lépni. Nyilván mindent akkor a legjobb csinálni, amikor még 18 évesen elkezded, csak valakinek még ilyenkor kiforratlan, hogy mit akar, meg anyagilag is nehezen kivitelezhető, ezért elkezd dolgzni, elvégez mást stb, és csak később jut el ide, hogy ezt végezze.

2023. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4.


Nyílván ezekkel tisztában vagyok… És ismerek több orvost aki 30+ évesen kezdte az egyetemet, az egyik 40 évesen és most 47 évesen rezidens.


És szükség van rá is…


A jog azért más, mert ott bizony nézik azt is hogy ki vagy, nem elég ha a tudásod szavatolja egy darab papír… Nézik a korodat, érdekli Őket, hogy miért X évesen kezdtél neki, érdekli Őket az is, hogy melyik egyetemen végeztél…


Ha az átlagnál sokkal idősebben, egy gyengébb egyetemen, LEVELEZŐN végeztél, akkor kapcsolatok nélkül szinte semmi esélyed nincs hogy mondjuk ügyvéd legyél.

2023. jún. 4. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Jó, akkor ne végezz semmit, az a legtisztább.


Erre az ennyi meg annyi évesen nem érdemes dumára egyetlen megsemmisítő érvet lehet felhozni: ha nem végzed el, akkor is ennyi meg annyi éves leszel, csak nem lesz jogi diplomád sem, és dr. a neved előtt. Akkor nem mindegy, ha úgy leszel ennyi meg annyi éves, hogy elvégezted?

2023. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lol, nem azért végeznek jogot, hogy dr. legyen a nevem előtt, hanem hogy dolgozni tudjak mint jogász…


Már elengedtem ezt, mert beszéltem több jogász rokonommal (távoli rokonok) és Ők is mondták, hogy ez nem egy olyan végzettség mint az orvosi, hogy elég ha megvan a diploma és már felszív a munkaerőpiac, semmi más nem számít… Jogi területen a diplomán túl is kell ám eredményeket elérni, ha jó munkát akarsz.

Túlkínálat van jogászokból, ezért a munkaadók válogatnak…

2023. jún. 4. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, akkor felesleges a kérdés is, feleslegesen válaszoltam, ha te ezt már eldöntötted. Szerintem értelmesen leírtam, ismerem az ilyen hozzáállást. Akármilyen végzettet kérdezel, 10-ből 9 azt fogja mondani neked, hogy ne végezd el az adott szakot mert nagy sz.r az egész, szinte senki se dicséri a saját szakját, mindenkinek baja van vele.


Csak ha így fogod fel, akkor szerinted mégis milyen munkád lenne nem jogászként, ha úgy gondolod, hogy jogászként sem tudnál dolgozni úgyse? Vagy mit szeretnél akkor csinálni?

2023. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

“Csak ha így fogod fel, akkor szerinted mégis milyen munkád lenne nem jogászként, ha úgy gondolod, hogy jogászként sem tudnál dolgozni úgyse?”


Ezt úgy mondod, mintha az hogy valaki jogász, valamilyen ütőkártya lenne a munkaerőpiacon… Holott nem az. Kifejezetten nehéz munkát találni jogászként… Talán a legpiacképesebb humán szak, de így is majdnem minden reál egyetemi szak sokkal piacképesebb.


Én kifejezetten azért gondolkodtam az ÁJK-on, mert inkább humán beállítottságú vagyok és NEKEM sokkal nehezebb lesz elvégezni egy reál szakot, mint a jogot… Nem is vagyok benne biztos, hogy majd sikerül.


De ha sikerül, akkor onnantól kezdve könnyebb dolgom lesz, mintha jogász lettem volna.

2023. jún. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!