Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörben tudok...

Milyen munkakörben tudok gyártósorokat, vagy éppen bármit automatizálni, mint villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Az Óbudai Egyetemen tanulok villamosmérnök karon, és nagyon érdekel az automatizálás. Pontosabban milyen szakirányok foglalkoznak ezzel, és milyen potenciális munkakörökben tudnék mozogni? Valamint hogyan nézne ki a munkám, mit csinálnék? Tudom, hogy a PLC programozók gyárról-gyárra járkálnak hétvégente, ünnepnapokon amikor leáll a gyártás, de az annyira nem szimpatikus hosszú távon, hogy folyton "ráncigálnak". Ahogyan sem, hogy egy számítógép mögött kelljen ülnöm, szándékosan nem szoftverménöknek mentem, jobban szeretem a kinti, gyakorlatias, kétkezi munkát, ahol kézzel fogható dolgokat alkotok.

Minden ilyesféle bölcsességet nagyon megköszönök.



2023. máj. 5. 16:54
 1/2 Kólauborkával ***** válasza:
85%

Automatika szakirányon fogtok ezzel foglalkozni főként, de rendszeresként én nekem is kötelező volt a PID szabályozással, annak szimulációjával meg egyéb automatizálással foglalkozni (plc programozás és társaik).

Hogy milyen specializációk vannak arra azt nem tudom.

2023. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Automatikán a PIR (Programozható Irányítások) foglalkozik a PLC minden formájával (Lamár Krisztián) ha még PIR-nek hívják a modult. Vele konzultálj. Ha valaki érdeklődik, és becsülettel tanul is, annak rengeteg lehetőséget ad. Annó én is PIR-es voltam, de más irányba mentem el végül.


A PLC ha KKV-nál dolgozol, akkor az elég cigány életmódot kíván. A nagyobb cégeknél kevesebb (vagy semennyi) kiküldetés van. Ideális esetben a gépen szarrá teszteled a programot, mindenről IS meggyőződsz, hogy működik, aztán a gyárban csak kivesz-betesz a memóriakártya, és megy tovább a sor, mert ugyebár minden másodperc számít a termelésben. De létezik az egyedi gépgyártás is: pl. teszem azt hengerfejeket gyártanak, és szükségük van egy gépre ami megméri, hogy megfelelő lett-e a munkadarab. Itt is kell a PLC bőven.


Nem csak PLC létezik, hanem mikrokontrollerrel is van bőven lehetőség automatizálni (Műszer, SATA-t kérdezd). Itt inkább mérőszoftverek, driverek, beágyazott rendszerek vezérlése és egyebek vannak. Ha kicsi céghez mész, akkor lesz kétkezi munka is. Nagyobb cégeknél nem is látod a hardvert, mert 20 millió HAL meg egyéb réteg van a vas felett. Csak eteted a Git-et meg a Jenkinst a commitokkal, aztán majd valaki a projekten ténylegesen hozzá is nyúl a hardverhez.


Aztán nem csak ezt lehet csinálni. Mehetsz teljesítményelektronikázni is, hajtásozni, stb. A PIR-t nagyon ajánlom. Bárhova is mész utána, a tudás amit ott felszedsz, az aranyat ér.

2023. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!