Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lesz a sok diplomás munkané...

Mi lesz a sok diplomás munkanélküli magyar fiatallal?

Figyelt kérdés

Sokan írják hogy már a műszaki terület is telítődik, a kevésbé értékes diplomákról nem is beszélve.. tehát a többség nem kap végzettségének megfelelő munkát...

Viszont ahogy olvasom, külföldön egyre nagyobb a munkaerőhiány és könnyű elhelyezkedni...akkor újra megindul a hatalmas kivándorlás?


2023. máj. 13. 13:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%
Meg aki elvégzi a filozófia - esztétika szakot, az ne csodálkozzon, hogy nem ölnek érte a munkaadók.
2023. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
44%

#11


Ezeket a szakokat általában nem is azért végzik el, mert ezzel szeretnének elhelyezkedni, hanem a legtöbben a már meglévő munkájuk mellett hobbiként tanulnak még valami mást (pl az egyiptológia meg asszirológia is ilyenek). Bár Magyarországon ezt nagyon nehéz felfogni, hogy létezik olyan, hogy valaki nem kizárólag csak a pénzért csinál valamit. De pl tőlunk nyugatabbra (de még délebbre is) teljesen normális, hogy akár nyugdíjas bácsik is az utcáról beülnek az egyetemi órákra, pusztán kíváncsiságból előadásokat hallgatni (tekintve, hogy a legtöbb nyilvános).

2023. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért a közigazgatás nem olyan megfoghatatlan dolog, mint egy filozófia-esztétika.

Ezzel el lehetne helyezkedni kormányhivataloknál, önkormányzatoknák, NAV-nál, mindenféle állami szervnél.

De azt tapasztalom, hogy a közigazgatásban sem értékelik nagyon ezt a diplomát. Egy önkormányzathoz is inkább felvesznek egy jogászt vagy közgazdászt.


Ha valami középfokú, érettségit igénylő állásra jelentkezek, oda általában interjúra sem hívnak be. Volt már, hogy kaptam visszajelzést, hogy sajnálják, de ide túlképzett vagyok.

Van néhány állás, ahova elvárják a felsőfokú végzettséget (pl. termelési adminisztrátor, marketing asszisztens), ha ilyen helyre jelentkezek, akkor jellemzően behívnak interjúra, de nem engem vesznek fel.

2023. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
97%

#13


Hazudj. Tagadd le, hogy egyetemre jártál. Ne írd bele. Ezt csináltam én is, és működött.

2023. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Már sajnos a legtöbb munkahelyre ami nem szalagmunka szint diplomát várnak el. Az érettségi + nyelvvizsga alap.


Nem mindegy hol laksz. Budapesten 100x gyorsabban lesz munkád bármilyen végzettséggel mint pl Szabolcsban.

2023. máj. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%

Milyen bránerhegyezőben végzett az aki diplomával nem tud elhelyezkedni?

Nálunk már másodévben fel akarták venni az évfolyam nagy részét, még azt is aki nem keresett állást.

2023. máj. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#16

gondolom IT vagy villamosmérnöki.


Én azt tapasztalom, hogy itt vidéken inkább hátrány a diploma, érettségis pozíciónál azt mondják, hogy túlképzett vagy, a diplomás meló meg kevés. Sok diplomás ismerősöm van, nagyrészük futárkodik vagy kiment Ausztriába mosogatni, pedig van köztük mérnök és közgazdász is.

2023. máj. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, sajnos a műszaki terület is telítődik, jól van tájékozódva a kérdező. Mérnökök között is egyre több a pályaelhagyó, hazánk nyugati régióiban ez fokozottan jelentkezik. Nem is mindig azért, mert nincs munka, hanem azért mert hiába vagy elhivatott a szakmád iránt, szívesen is csinálod, csak nem fizetik eléggé. Van az a pont, amikor sajnálattal és szomorúsággal ugyan, de vált az ember, pl. osztrák munkalehetőségre.
2023. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%
Én anglisztikát végeztem, a szak 60%- totál más munkát végez, pl. szobalány, bolti eladó, helpdesk. De sokan nem találtak munkát/nem voltak hajlandóak "stresszes" állást vállalni, így már a 620. diplomájukat csinálják, vagy otthon nézik a falat.
2023. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ma voltam állásinterjún, megmondták, hogy szerintük túlképzett vagyok a pozícióra diplomával
2023. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!