Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szállodai recepción mennyi a...

Szállodai recepción mennyi a tényleges munka (nappal vs. éjjel?)?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet mellette egyetemi vizsgákra tanulni? Hányszor fizetnek készpénzzel a vendégek? Hogy kerülitek el, hogy ne számoljatok semmit félre? Mennyire kell jópofizni és mosolyogni?
2023. máj. 15. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Mennyire kell? Nagyon. Egyből megjelenik az értékelésben ha bármi hibát is talál a vendég. Angol alap, de nem árt a német se.


És szerintem ma már nem nagyon fizetnek kp-ban... Amúgy meg nem hiszem hogy a főnököd díjazná hogy kezedben a tankönyv / jegyzet, aztán azt látja a vendég ha odaér hogy te olvasgatsz. Esetleg ha gépen monitor előtt.

2023. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
ez attól is függ milyen helyen vagy. Egy átlag szállodában nem gond ha olvasgatsz amíg nincs vendég de a tehetősebb helyeken amik jobban fizetnek elvárják hogy arcal egyenesen legyél vigyázba még akkor is ha nincs ott senki
2023. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

"Hogy kerülitek el, hogy ne számoljatok semmit félre?"


Nagyjából úgy, hogy általános iskola első osztályából nem hiányoztunk...

2023. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Különben is be kell ott is ütni a kasszába az összeget, meg hogy mennyit fizetett a vendég, aztán kiszámolja a visszajárót stb. Meg gondolom az is látszik valami belső rendszerben, hogy melyik szoba, melyik szolgáltatás mennyibe kerül.
2023. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván helyfüggő, de ahol én voltam, egy nagyobb lánchoz tartozó 3*-os helyen, ott volt készpénz szinte mindennap, főleg euró. Ott a bárban is kellett dolgozni, ott pláne sok volt, de a pénztárgép kiadja, mennyit kell fizettetned, sőt még azt is, hogy mennyit kell visszaadnod, tehát tényleg csak oda kell figyelni, nem igényel óriási fejszámolási képességeket.

Nálunk nappal nem igazán lehetett tanulni, mindig volt valami kis piszlicsáré adminisztrációs szarakodás, ami nem volt bonyolult, de sok volt és meg kellett csinálni. Éjszaka többnyire volt rá 2-3 óra, de több nem, mert éjjel meg különösen sok volt az adminisztráció, amit csak éjfél után lehetett elkezdeni, mert akkor volt napzárás. Na és persze folyamatosan figyelni kellett, pl a hajnalban seggrészegen hazatántorgó vendégekre (pedig nem is a bulinegyedben voltam). A beosztás meg kemény volt, simán kellett 4-5 napot menni egyben 12 órát, nem tudtak egyéni preferenciákra tekintettel lenni, a részmunkaidősöknek is 12 óra volt, csak kevesebb napon. Maximum szakmai gyakorlatosokat fogadtak, őket fixen hétköznap 8-16h között. Én inkább emiatt a része miatt aggódnék, hogy hogy fogod tudni összeegyeztetni az egyetemmel.


Mosoly, jópofi ALAP, MINDIG a vendégnek van igaza, ha nincs, akkor is azt kell vele éreztetni, hogy de. Ne haragudj, de ha te már látatlanban ezt próbálnád kikerülni, akkor gondold át még egyszer az ilyen jellegű munkákat. Manapság tényleg egy percen belül bevágják a negatív véleményt, ami után magyarázkodhatsz, akkor is, ha te jártál helyesen, mert a nem megfelelő hangnem még akkor sem elfogadott, ha a vendég egy utolsó paraszt.

2023. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!