Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha az előző...

Mit tegyek, ha az előző munkahelyem nem jelentett ki, már elérhetetlen (felszámolták tavaly), és azóta már máshol is volt munkaviszonyom? Akkor az ahonnan nem lettem kijelentve még mindíg tart?

Figyelt kérdés

Ez így nem számít munkajogviszonyilag meghatározható időtartamnak járadék szempontjából, mert nincs vége a tb jogviszony igazolás szerint sem.


Nade akkor ha folyamatosan tartó munkajogviszonyom van (mert nem lettem kijelentve) akkor hogyan állapították meg a határozatban a járadékot?!?



2023. máj. 16. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán érdemes lenne egy jogban jártas emberrel SZEMÉLYESEN beszélned erről. Hiszen kellenek a papírok.
2023. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem a hivatali ügyintéző felettesével, nem igazán tudott erre mit felelni, ahogyan a volt munkahelyemen a fővállalkozó, a megbízó, meg az alvállalkozó cég vezetői sem tudtak arra válaszolni, hogy amennyiben pl: mai nappal kezdtem az új munkajogviszonyomat az új munkáltatócégnél azesetben hogyan ad nekem munkabért az elmúlt ledolgozott hónap után amennyiben a "régi munkáltatóm" csődbement! ?
2023. máj. 16. 14:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Munkahely persze végig ugyanaz volt, hogy érthető legyen, csak munkáltatóváltás(ok) történt(ek), úgy évente egyszer kétszer.
2023. máj. 16. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Bemész a helyi kormányhivatalba vagy ügyfélkapun adategyeztetést kezdeményezel, és hivatalból lezárják a munkaviszonyod, vagy a NAV-ot értesítik és ők intézkednek a hivatalbóli kijelentésről. Idéntől már a NAV is fokozottan figyelni a még nyitott jogviszonyokat és zárja le ami már nincs, megszűnt a cég, vállalkozás stb
2023. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaja, megtettem ezt amit ír az utolsó, az eredménye az lett, hogy törölték az utolsó hérom havi bejelentésemet az újabb "fantom" cégtől, pedig én ugyanúgy bejártam dolgozni még akkor. Már másik melóhelen vagyok, egenlőre jegelem a dolgokat.


Kiváncsi leszek a NAV-nak mikor esik le, hogy erre az évre az adóbevallásom nem jó...

2023. szept. 3. 21:30
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez most ahol dolgozom állami cég, minden a törvényeknek megfelelően megy.


Kész röhely a vállalkozói világ és a munkaáltatói jogkövetés is illetve annak ellenőrzése / szankcionálása.


Előző helyemen minden megy tovább változatlanul ahogy már 10 éve csak a "madarak" változnak..

2023. szept. 3. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!