Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minden multi cég ilyen vagy...

Minden multi cég ilyen vagy pont kifogtam egy rosszat?

Figyelt kérdés

Januárban végeztem az egyetemen gazdasági szakon.

Majd februártól egy multi cégnél kezdtem el dolgozni (nevet nem mondom de a szakmabeliek 99%-a ismeri,elég neves cég).

Borzasztó rossz a légkör sajnos. Tele van az osztály rosszindulatú emberekkel. Ha kérdezek vágják a pofákat és röhögnek a hátam mögött, ha nem kérdezek akkor meg az a baj.

Egyáltalán nem befogadó a közösség,mindenki pletykál, röhög mindenki mindenkin a háta mögött,összesúgnak,stb. Az újakat egyáltalán nem fogadják be. Van még 2 gyakornok aki most érkezett,őket sem.

Nem hinném hogy velem van a gond, én próbálok nyitni,kedves lenni,egy csomó barátnőm,baráti köröm van ,szóval alapvetően nyitot tvabyok, de ők egyszerűen nem fogadnak be senkit. Egyedül járok ebédelni is mert nem hívnak, a másik 2 gyakornok is ehyedül jár ki enni ismerőseikkel.

Heti 2 napot kell bemenni, 3 nap HO. De az a 2 nap pokol. Nem így képzeltem el, eleve annyira semmitmondó ez az irodai munka, ülök napi 8-10 órát és eltelik az élet, nemhogy ha még ilyen sz@r emberek között van az ember.

Máshol is ilyen a multis közeg? Mert elgondolkodtam hogy a nyárok felmondok és jelentkezek máshova.

23L



2023. máj. 17. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindenhol, jelenlegi munkahelyemen a diákokat/gyakornokokat/új embereket is hívják közösen ebédelni, kávézni (pénzügyi terület). Korábbi munkahelyemen pl. ez kevésbé volt meg de nem voltak ellenségesek a diákokkal,inkább csak annyira jöttek mentek hogy kevésbé próbálták a csapat részévé tenni őket mert jó eséllyel 1 hónap múlva már ott se voltak.


Multiknál azért elég nagy csoportok, osztályok vannak, simán előfordul hogy van 1-2 kevésbé kedves/jóindulatú ember, de eddig nem tapasztaltam hogy az egész csapat ilyen lenne.

2023. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Zsenialis kerdes. Igen, mindegyik ilyen a tobb tizezer multibol. Ugy tudom torveny szabalyozza nemzetkozi szinten, hogy minden multinal ilyennek kell lennie a legkornek.
2023. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem egyáltalán nem ilyen a légkör, viszont egy sz@r csapat vagy szektor miatt még csak azt sem lehet mondani hogy az egész multi okádék ahol dolgozol. Ez nagyon emberfüggő hogy kik alkotják az adott csapatot.


Én is idén kezdtem egy multinál ,habár informatikusként bruttó 780 000 + cafeteria kapok, én döntöm el hogy mikor járok be és hányszor, abszolút nincs kötöttségem. Bent nagyon jó a hangulat, pingpongozunk, csocsózunk, ingyen tea-kávé-üdítő, rendszeresen van pizza day, zöldségnap stb... nagyon jó a hangulat, lendületes, fiatalos csapatban dolgozom, egyáltalán nem tapasztaltam olyat hogy kibeszélnék a másikat (vagy akár engem). Plusz nagyon rugalmas a munkavégzés, munkaidőben simán elmehetek ügyeket intézni, délután 2-kor haza mehetek a HQ-ból ha bementem stb... alig várom a nyarat hogy itthon dögöljek a medencémben már a munkaidő lejárta előtt home officeból.


Úgyhogy ez nagyon csapatfüggő és cégkultúra függő bár a gazdasági részlegen dolgozók azok általában igazi besavanyodott irodakukacok úgyhogy nem csodálkozok rajta.

2023. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, az IT osztály felettünk vam és ott teljesen mások az emberek,sokkal szimpibbek.

Én pénzügyön vagyok, számlák egész nap..

2023. máj. 17. 19:34
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

"De az a 2 nap pokol"

Nem, kiscsillag. 12 órás folyamatos műszakban szaladgálni a gépek között vagy időjárástól függetlenül tetőszerkezetet hegeszteni, kukásautó hátulján korzózni - na, az a pokol. Az, hogy napi 8-10 órán át ülsz, van tető a fejed fölött, télen fűtés, nyáron klíma van és nap végére sem vagy nyakig koszos, nagyon jó dolog, van ebben az országban több százezer ember, aki cserélne veled. Ráadásul ezt csak hetente kétszer kell megtenned, a maradék három napon ha akarod, egész nap fetrenghetsz a kanapén pizsamában, amíg tudsz pötyögni a laptopon és van internet, nincs baj, elvégzed a munkádat, kapod érte a fizetést.

Hihetetlen, hogy a COVID óta az irodai dolgozók milyen kib***ott finnyásak lettek, már rendesen büdös nekik, ha a munkahely közelében kell járniuk. De azért mikor otthon hédereltek hónapokig a lezárások alatt, elvárták, hogy a gyárakban, kifőzdékben, futárszolgálatoknál, webshopok raktáraiban a csicskák füttyentésre ugorjanak és hipp-hopp gyártsanak le, szállítsanak ki nekik mindent, pedig ezeknek az embereknek nem volt home office, sőt, még a munkájukat is sokszor akadályozták állandó hőmérsékletméréssel, betarthatatlan távolságtartással, maszkhasználattal és egyebekkel.

2023. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Kiscégből is, multiból is van pocsék.
2023. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Nah, szokásos "menj ki kapálni a földre az az igazi munka" hozzászólás...

"van ebben az országban több százezer ember, aki cserélne veled" - Hát hajrá, tanulni kell csak hozzá. Úgyis aki fizikai melót végez az szerint a szellemiben nem lehet elfáradni mert csak kávézás van egész nap meg pötyögés. Elég egy gazdasági diploma és SSCkbe mindig van felvétel, nem is értem aki csak szid minket hogy semmire vagyunk fizetve miért nem vált pályát akkor, mindenkinek ott a lehetőség.

2023. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Mérnöki területen is borzalmas légkört tapasztaltam az egyik multinál (K+F központ). Én is tapasztaltam a bennfentességet: van egy belső kör akik már régebb óta ott vannak, és ők elnyomják és szivatják az újakat, vagy akiket nem kedvelnek. Nem lehetett rendesen érvényesülni.


A céges világ nagyrésze sajnos ilyen szarrágókból áll, nagyon kevés a normális csapat. Nyugatabbra talán jobb az arány, sokkal jobban szerettem a külföldi kollégáimmal együtt dolgozni. De nyilván ezek a szarrágók mindenhol ott vannak, csak ott talán kisebb arányban.

2023. máj. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

#5 Ennyi erővel afrikában meg éhező családok vannak és a 40 fokban dolgoznak szóval remélem sohasem panaszkodsz a munkádról. Ez a tipikus dgöljön meg a szomszéd lova is mentalitás.


Visszatérve a kérdésre, szerintem ez nem multi specifikus. Kisebb és nagyobb cégeknél is elő tud ez fordulni, nagyobb cégeknél általában kisebb-nagyobb részlegeket érinthet a dolog.

Én is gazdasági területen vagyok multinál (ugyan IT rész) és nagyon jó a csapatom és igazából a részleg egy nagy hányadát megismertem. Szinte mindenki közvetlen, nyitott és kedves.

2023. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hintalow ***** válasza:
68%
Sajna gazdasági/számlázási területen könnyebben ki lehet fogni szar helyet: alapból nőtúltengèses helyek jellemzően ès ez sokszor elèg toxikus környezetet eredmènyez. Meg sokszor elèggè monoton, kevesebb kreativitast igènylő vonal, kicsit droidabbak, nem pedig a vidám laza fajta kollègák szoktak többsègben lenni.
2023. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!