Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácsok egy pályakezdő...

Tanácsok egy pályakezdő diplomás informatikusnak?

Figyelt kérdés

Üdv ha minden jól megy és nem rontom el a záróvizsgát akkor idén végzek az Üzemmérmök informatikus Bprof alapszakon. Ezután jön ugye az álláskeresés. De itt több dologban is elég bizonytalan vagyok.

Főként fejesztői és hálózati/rendszergadai ajánlatok érdekelnek.



1. Mennyi lehet a reális bérigenye az embernek? Mondjuk bruttó 550-600 bemondva egy interjún még oké vagy túl sok?


2. Mit szoktak kérdezni egy interjún mondjuk ha egy c# állásról van szó? Tudom, hogy ahány cég annyi féle teszt de ha mondjuk végig gyakorlom a [link] oldalon lévő példákat akkor már nem érhet meglepetés?


3. Számít valamennyit ha az ember középfokon tud angolul(ugye a covid óta már b2 nélkul is kiadják a diplomát) vagy ez alap?


4. 0 tapasztalatal mennyire van nehéz dolga az embernek ha fejlesztőként szeretne elheyezkedni?

Én az egyetemen 6 hónapig voltam gyakornok egy internet szolgáltató cégnél(Tarr kft) ha ez számít valamit.


2023. máj. 18. 12:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


“ 4. 0 tapasztalatal mennyire van nehéz dolga az embernek ha fejlesztőként szeretne elheyezkedni?

Én az egyetemen 6 hónapig voltam gyakornok”


Döntsd el, hogy most 0 tapasztalattal rendelkezel, vagy van ½ év gyakornoki tapasztalatod! Nagyon nem mindegy. Én is fél évig voltam gyakornok, amikor felvettek a jelenlegi állásomba.


Egyébként némileg egyet kell értsek a 30-assal. Az nem igaz, hogy Bprof “semmit sem érő” lenne, de valóban nem teljes értékű diploma. Ha már nem akarsz tanulni, akkor tuningold fel magad egy (1) technológiai stackből (például Java, vagy C#) Udemyről és keres olyan junior állásokat. De ha szeretsz tanulni, akkor menj proginfó mesterszakra, és közben / mellette gyakornokoskodj.

jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

1.


Szerencsére a fő probléma megoldódott. Sikeresen elhelyezkedtem alkalmazás üzemeltetőként.


2.


A Bprofra visszatérve vegyesek az érzéseim. Amikor 2019-ben elkezdtem tanulni, akkor még a csapból is az folyt, hogy az informatikában az egyetemen kívül nem számít, mit tanulsz, és még az sem létfontosságú, mert egy érettségivel vagy tanfolyammal is nagy karriert lehet befutni, ha az ember elég szorgalmas és jól tudja a dolgokat.


Amikor végeztem, az IT pályakezdő pokol idején, ez még mindig igaz volt egy kicsit. Sok interjúm volt, és a legtöbb esetben nem problémáztak azon, hogy mi ez a szak, maximum rákérdeztek arra, miben más, mint egy sima mérnökinformatikus, de nem ez érdekelte őket, hanem hogy mit tudsz a szakmában/szakmáról. Szóval én nem hiszem, hogy most ennyit számítana, hogy Bprof vagy BSc van írva a papírra egy olyan szakmában, ami amúgy se papíralapú.


3.


Az új egyetemen és az önképzésen gondolkozom még, mivel nekem egyre inkább tetszik a devops irányzat, és ebből nem olyan egyszerű hobbi projekt szinten portfóliót összerántani, mint mondjuk Reactból vagy Angularból. Egyszerűbb lenne elmenni gyakornoknak. Ha lesz új egyetem, akkor az egy gazdaságinformatikus szak lesz, mert nincs kedvem újra bajlódni a fizikával, matematikával meg mindenféle műszaki tárgyakkal.


Megjegyzés az itban most igenis nehéz pályakezdőnek lenni akárki akármit is mondd nem hiába írodott meg ez a cikk például.


[link]

jan. 25. 10:35
 33/42 A kérdező kommentje:
#31nek ment a válasz
jan. 25. 10:35
 34/42 anonim ***** válasza:
55%
32: miert gondolod, hogy gazdinfon nem kell bajlodni a matekkal? Ugyanugy tanultunk matekot, nem keves oraszamban. Bar nyilvan fugg attol is, hogy melyik egyetemet nezted ki, mert bar a szak neve ugyanaz, a tanterv elterhet.
jan. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

#34


Tudom h ott is van matek de azért mondjuk egy Bges matek nem olyan húzos mint egy Óbudais vagy BMES matek...

jan. 27. 06:21
 36/42 anonim ***** válasza:
0%
Tovább menjél mesterszakra, hagyd az "állásokat" ne bohóckodj gyakornokként! Legyél kutató!
jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

#36

Igazából az új Bsct is csak azért válallom be mert idővel ki szeretnék menni angliába.

jan. 27. 23:11
 38/42 anonim ***** válasza:
28%

Családot meg itthagyod meg a szüleidet? Mit vársz angliától? Tele van arabbal lengyellel meg ukránnal németország ugyanez.

.

jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
28%
nameg a sok ázsiaia is... de nekem mindegy te tudod max 5 év és futsz haza vagy tovább onnan is...
jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
82%
Koszonjuk az “ertelmes” hozzaszolast. Es akkor mi van, ha tele van ezekkel az emberekkel? Tudja jol, hogy mit vallal, gondolom mar utana jart, es atgondolta, ha ennyire konkret elkepzelesei vannak a jovojet illetoen.
febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!