Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetek így még junior webfejl...

Lehetek így még junior webfejlesztő, öt évvel a diplomám után?

Figyelt kérdés
2016-ban szereztem gazdaságinformatikus bsc-t. utána voltam munkanélküli is az elmúlt négy évben. voltam határozott idejű szerződéssel webfejlesztő, egy sufni cégben mobil fejlesztő, illetve egy éve mindenes rendszergazda, amivel eddig nagyjából elvoltam, de most kicsit kezdek kiégni. jelenleg az ember a koronavírus mellett örül, ha van állása, így nem most azonnal pattannék meg máshová, de jövőre gondolkozom rajta, hogy odébb álljak. az elmúlt egy évben csináltam a melóban kisebb programokat is, az jobban lázba hozott, mint az üzemeltetős rész. Nagyon mély tudásom egy programnyelven sincs, amikkel valamit tudok kezdeni, esetleg komolyabb munkám is van benne, az a PHP, Java (Kotlin), JavaScript, PowerShell, Bash. Sajnos néha csikorog a tudásom, ezért olyan hely kellene, ahol mentorálás is van, és nem egyszerre röpülök, ha nem sikerül valami elsőre. Vidéki vagyok, így gondolom fel kellene menni Pestre, ha ezzel tényleg szeretnék valamit kezdeni, eddig Pestet szerettem volna elkerülni, egy kicsit. Jövőre már 28 éves leszek, tehát már nem frissdiplomás korai huszonéves srác, hanem már közelebb a harminchoz. Lenne-e így a nálam jobban programozó frissdiplomás srácok mellett esélyem elindulni, vagy inkább a már eljárt felettem az idő kategória vagyok.

2020. okt. 4. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2020. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hiány van. Vidéken is vannak cégek.
2020. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig van esély tanulni, és mindig lesznek nálad jobbak, akádmeddig is jutsz el a karrieredben. Mert ez ilyen. Ha nem sajnáltatod magad, hanem teszel érte, tanulsz és szorgalmasan dolgozol, mész utána, akkor előre jutsz, ha meg tovább bujdokolsz kamu melókkal és nem tanulsz semmit, akkor ez lesz, mint most.
2020. okt. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3%

Abból, amit leírtál magadról, szerintem a következőt lehetne kihozni.

A helyedben vennék régi olcsó P-II-es, P-III-as laptopokat (2-4000 / db) és azokból építenék hálózatot otthon, megtanulnám védeni, adminisztrálni A-tól Z-ig.

Ezzel a tudással, a CV-ddel és a diplomáddal lehet belőled egy fekete öves rendszergazda egy nagyobb, komolyabb cégnél.

Ha már ott vagy, akkor a szabadidődben de munkaidőben, kigyúrhatod magad fejlesztési fronton is, valami piacképes szintre.

2020. okt. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most mondta h a fejlesztés érdekli. Sztem kezdj neki 400-500 leetcode kérdésnek, az állásinterjún szükség lesz rá.
2020. okt. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!