Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják aszt hogy rossz...

Miért mondják aszt hogy rossz a bezinkuton dolgozni?

Figyelt kérdés

Én benzinkuton dolgozom, de nekem nincsen vele semmi problémám.

A fizetésem havonta 350.000 bruttó. Plusz havonta 38.000 a szépkártya.

Havonta 14-16 napokot dolgozom, 12 órában, éjszakai műszak nincsen.

Amikor dolgozom, akkor is meg van stabilan a 5000 ft borravaló, ha fizetés nap volt, akkor 15.000 ft is meg van.

Amit átutalnak pénzt, ahhoz szinte alig nyúlok hozzá, mert a borravalóból élek. Nincsen megszabva, a szünet, akkor kajálok, vagy bármi mást amikor akarok.

Mégis mi ebben a rossz?



#Benzinkutas állás
2023. máj. 18. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudjuk, hogy mit miért mondanak neked idegen emberek?
2023. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

A 12 órás műszakok?

hogy kint vagy hóban fagyban?

hogy el kell viselni a sok bunkó embert?

2023. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha neked ez jó akkor miért érdekel hogy más mit mond?


Ismerek olyan embert aki home officeban dolgozik egy multinál 800 ezerért de természetesen neki nagyon rossz mert hú de fárasztó reggel 9-kor a gép elé ülni délután 3 kor pedig abbahagyni.

2023. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Mert nem jó! Azért!
2023. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Oszt ki mond ilyent?
2023. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Asztat mondjàk?
2023. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
300-ért gályázna a rosseb, főleg úgy, hogy 1000 ft egy rosszabb kiló kenyér, de hát kinek mi.
2023. máj. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért szar számomra a 350 BRUTTO(!!!) mert a NETTÓm dupla ennyi. De ha neked jó, ha neked elég, akkor semmi gond.
2023. máj. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

"Amit átutalnak pénzt, ahhoz szinte alig nyúlok hozzá, mert a borravalóból élek."


Így nem olyan rossz, gondolom nem magasak a lakhatási költségeid, és tudsz főzni, nem vagy aroma meg adalékfüggő, és egyéb káros szenvedélyeid sincsenek, nem költesz töbtízezret havonta a kisállataidra, hobbijaidra stb.


Így nekem is jó lenne bőven!


De ameddig az van, hogy 23 ezer a havi közösköltség amibe csak a szemetet viszik el, aztán erre jön még a többi rezsi, évente 50 ezer a kötelező biztosítás, és 200 ezer az építményadó, az asszony meg heti kétszer akar moziba járkálni vagy fürdőbe, továbbá ezerkétszáz forint fél kiló túró ezerhatszáz egy vödrös tejföl, és nem éri be mindenki nálunk a mikrós főtt krumplival meg sült szalonnával és zöldségekkel, hanem kell a napi üveg kóla meg a heti tálca energiaital, meg a 2 kiló hús kettőnkre, aztán még erre jön rá az 500 forintos benzin addig mihez kezdjek a nettó 300 ezerrel?


Hóvégére maradna belőle egy huszas kb...

2023. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem minden benzinkuton ugyan az a beosztas, fizetes, banasmod.


En dolgoztam egy benzinkuton régebben. Akkoriban kb 80 ezer volt netto, az akkori szakmai berminimumot kapta mindenki, az is aki 10 eve ott dolgozott es az is aki most kezdte.

A borravalo naponta 1000 ft korul volt, 100-200 forint koruli borravalokat adtak, neha kaptam 500-at es 1 alkalommal 1000 forintot 1 szemelytol.

Unnepnapon is kellett dolgozni, viszont akkor keves volt a forgalom, igy a jatt is. Egyszer volt amikor 50ft volt a jatt egesz nap.

Szabadasagot nem kaptam, minden 3. nap volt szabad es sosem volt 2 egymas utan levo szabadnap.

Nem volt kajaszunet, ha epp nem jott autos akkor lehetett enni de nem tudtam nyugodtan leulni megebedelni mert tuti akkor jott valaki mikor elovettem a kajat es olyankor ki kellett menni, akkor is ha nem kellett neki segitseg.

A wc-t is a kutasok takaritjak ami eleg ocsmany tud lenni.

A kut korul a fuvet is a kutasok nyirjak.

Ablakot is a kutasok takaritjak kivulrol.

Ennel a kutnal akkor manualisan kellett az oszlopon az arat beallitani, reggel letraval masztunk fel atarazni. Azota mar digitalis.

Sot azota van automoso, ezt is a kutas tartja karban de plusz penzt nem kapnak erte, ugyan ugy minimaber.

Utikoltseg tamogatast sem kaptunk de ez jellemzo a kisvallalkozokra.


Minden attol fugg ki uzemelteti a kutat. A legtobb franchise es egy kisvallalkozo uzemelteti, az o szabalyai szerint megy a munka. A franchise kepviseloi neha kijonnek, akkor elotte mindent ki kell takaritani, megy a bajvigyorgas es ennyi.


Most a kutasok ennel a kutnal olyan 200 nettot kapnak mert ennyi a szakmai berminimum nettoja ha ado kedvezmenyre nem vagy jogosult.

2023. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!