Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nők rossz vezetők lennének?

A nők rossz vezetők lennének?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a nőket okkal válasszák kevesebbszer főnöki pozícióba?


Az életem során több női főnököm volt, és azt tapasztaltam, hogyha nem úgy mennek a dolgok ahogyan elképzelték, az érzéseikkel befolyásolva vetítik ki a környezetükre, és ésszerűtlen dolgokat művelnek. Idővel fordult a kocka, és a diplomámnak és kemény munkámnak köszönhetően sikerült egy magas főnöki pozíciót elérnem, és a csoport-, és osztályvezető női főnökökre sok panasz érkezett, hogy kezdjek velük valamit, mert elviselhetetlenek.


A férfiak is tudnak bunkók lenni, ez tény, de szerintem nem véletlenül választanak férfit vezetői szerepbe. Persze biztosan vannak olyan nők, akiknek sikerült levetkőzniük az átlagos női mentalitást, azoknak minden tiszteletem, de a tapasztalataim és mások tapasztalatai alapján ezt a következtetést vontam le.


Kinek mi a tapasztalata, véleménye?



2023. márc. 22. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%

Hogy érted azt, hogy választanak?

Vezető az lesz, aki alapít egy céget.

2023. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vezetők/főnökök.*
2023. márc. 22. 19:00
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért van kevesebb női vezető, mert általában karrier helyett családot választják. 2-3 gyereknél ez alapból több hónap, év kihagyott idő, illetve ha a gyerek beteg rendszerint szintén az anya viszi orvoshoz. Nekem pozitív tapasztalatom van női vezetőkkel.
2023. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszabbak a női vezetők, mint a férfi vezetők. Mindkettő lehet rossz, nem ezen múlik.
2023. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Volt 3 női főnököm.

Az egyikkel összvissz 2-szer beszéltem a 3 hónap alatt, míg ott dolgozt. Annyira a ranglétra legalján voltam.


Másik női főnököm egy tündér volt imádtam. Csak túl engedékeny volt.


A harmadik... Na az olyan, mint amilyent te a kérdés alatt lefestettél. Érzelmes kis hisztérika, gyengekezű, nincs semmi tekintélye. Ha valami nem úgy jön össze ahogy ő akarja, akkor trágárul üvöltözzik, csapkod, hisztizik. Munkaidőben barárnőzik meg lustálkodik. A szakmához nem ért. Rengeteg panasz van rá.

2023. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jófejebbek, segítőkészebbek. Női főnök alatt jobb dolgozni. A férfi főnökök meg inkább bunkóak
2023. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Lilluci27 ***** válasza:
nem
2023. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én nekem fele-fele arányban volt nő és férfi főnököm, sok különbséget nem tapasztaltam, csak annyit, hogy nálam a nők szigorúbbak voltak.
2023. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Eddig mindegyik (3 volt) női főnököm csapni való volt.
2023. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy ki milyen vezető, nem nemfüggő tulajdonság. Viszont a nőknél a gyerekszülés és -nevelés közvetlenül és közvetetten is időkiesést jelent, ami hátráltatja a karrierjüket, így nem érik el azokat a vezetői pozíciókat, amiket a férfiak vagy csak jóval később.
2023. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!