Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, aki általánosban,...

Van olyan, aki általánosban, gimnáziumban nagyon rossz volt matekból, de elsőre átment érettségin, és utána jó szakmája lett?

Figyelt kérdés

Tudom, ez most többtényezős kérdés, de így értem:

Én elsős gimis vagyok, nem matekos agyú. Járok külön matek tanárhoz korrepetálásra, sokat fejlődtem.

Viszont most a szöveges feladatok megoldása egyenlettel témát vesszük, és sajnos hiába, hogy voltam tanárnál, full homály az egész szinte, pedig sokat kérdeztem, odafigyeltem, de ezek szerint nem volt elég az 1 óra.

Nem magával az egyenlet megoldással van bajom, hanem hogy hogy kell felírni. Az egyenleteket simán megoldottam az előző dolgozatban is.


Szóval a többi témát jóra megírtam, csak a mostanit nem fogom szerintem. :/


A kérdés másik fele, hogy aki nagyon rossz volt mindig matekból, annak lett jó állása, sokat keres?

Ezt azért kérdezem, mert mindig azt mondják az ismerőseim, hogy a "reálosak" tudnak jobb szakmát/állást találni, (pl. bármilyen mérnök, azok nagyon jól keresnek) a humánosok meg nem tudnak nagyon jól fizetett pályát találni.

Aki inkább a tanulós tantárgyakból volt jobb, mik lettetek?


2023. ápr. 24. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én rossz voltam matekból.Meg utáltam is.

Fizikából, már jobb, jobban érdekelt.


Mérnöki és közgazdasági diplomával rendelkezem.

A matekos tárgyakat begyakoroltam, megtanultam a folyamatot,a képleteket mint egy receptet.A képleteket meg puskáztam.

Persze, érteni nem értettem,hogy mit számolok, meg mi a háttere.


Nem állítom magamról,hogy jó mérnök vagy közgazdász vagyok, nem olyan állásom van, ahol a gyártósori robotok nyomatékát számolom,mennyivel húzatja meg a csavart, mielőtt beleszakadna.


Bérben viszont, messze átlag felettit kapok.

2023. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Picit hasonló a story-m az első válaszadóéhoz.

Általános iskolában végig azt hallgattam, hogy "gyenge vagyok" (főleg matekból), rossz a magaviseletem, le vagyok maradva, ennek megfelelően jegyeim is olyanok voltak.

Érdekes módon azokon a teszteken, amiket nem az akkori tanáraim készítettek és javítottak, teljesen más eredményekkel szerepeltem, például a kompetencia tesztem konkrétan az egész suliban a második legmagasabb lett (hármas átlaggal, több igazgatói intővel), majd rá 1 évre majdnem max pontosra írtam meg a felvételit matekból, amivel bekerültem a megye egyik legjobb köziskolájába. Az Ált. sulis tanáraim búcsúzóul olyanokat mondtak, hogy "olyan rossz képességű diákok" mint én, nem értik hogy kerültek be".


Középsuli már sokkal jobb volt, de ott is volt egy tárgy, amiben megbuktam félévkor.


Nem éppen a legfényesebb életkilátások.


Azóta elég szépen épül a karrierem egy nemzetközi bankban, pár hónapja már nálam 10 évvel idősebb beosztottjaim is vannak, közben a harmadik közgazdasági diplomám csinálom, c1 szinten beszélek 2 nyelven, és még messze nem vagyok 30 se.


Nem szeretem a közhelyes idézeteket, nem is tudom ki mondta először, de az élet nem sprint, hanem maraton.

5 év múlva olvasd vissza ezt a kérdést, és mosolyogni fogsz, milyen banális, hogy nem tudtál fölírni egy egyenletet.

Lehet, hogy az egyik legszebb, legfelhőtlenebb időszaka az életednek. Bulizz, sportolj (!!!), légy szerelmes, törj össze, légy szerelmes megint, igyál, sportolj, lógj másokkal, járj koncertekre, ez az, amit nem fogsz megbánni, ha visszanézel :)

2023. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelen. Mindig is 2-es matek átlagom volt, nem szerettem.

Érettségiről viszont úgy jöttem ki, hogy: "És ezért tanultunk 4 évet?!"

Könnyebb volt, mint egy nagy témazáró dolgozat.

Relatív, kinek mi a jó szakma, én ma programozóként dolgozok.

2023. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2, igazad van, rendesen feldobtad a napom. :DD

2023. ápr. 25. 18:21
 5/5 anonim válasza:

Nem kell túl stresszelni ezt.

Én kijelentem, hogy kegyetlen rossz vagyok matekból. Már második osztályban bajok voltak alap dolgokkal, szóval nem túlzok amikor azt mondom, hogy pocsék vagyok belőle. Hármas lett az érettségim (ha 2 ponttal jobbat írok akkor négyes).


Az meg nem igaz, hogy a reálosoknak lehet csak jól fizető munkája.

2023. ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!