Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell béremelést vagy...

Hogyan kell béremelést vagy új magasabb kvalitású munkakört kérni? (Pénzügy és számvitel terület)

Figyelt kérdés

Végzettség:pénzügy és számvitel

Munkatapasztalat: 6 év


2023. máj. 24. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Másik cég magasabb szintű állásajánlatát megpályázva.
2023. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Csak az elsőt tudnám ismételni.
2023. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én látom rosszul, de számomra furcsák ezek a reakciók, hogy mindig csak a munkahelyváltás a megoldás. Én mindig úgy kezdtem, hogy odamentem a felettesemhez, elmondtam neki, hogy úgy érzem, hogy többre lennék hivatott, nyilván több pénzért, és az esetek többségében meg tudtam vele egyezni. Egy eset volt, amikor az akkori felettesem ezzel nem értett egyet, három hét múlva vittem neki két másik állásajánlatot fizetéssel, és érdekes módon rájuk kontrázott... eredetileg 15% emelést akartam, végül vittem neki egy +15 és egy +20% körüli összegről ajánlatot, és majdnem 40%-os emelés lett a vége. Oké, elhiszem, hogy azért nem ez az általános, de számomra fura, hogy sokan azt javasolják, hogy meg se próbálj kommunikálni a feletteseiddel.
2023. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as, ez az elmélet, de a gyakorlat általában más.

Nekem ez a 3. munkahelyem, és persze mindenhol elmondták, hogy cél a szakmai fejlődés. De nyilván a csoportvezetőm nem értékelte volna nagyra, ha pár hónap után közlöm, hogy a pozíciójára pályázom.

Az első munkahelyemen a pályakezdők max. 2 évig maradtak, mert látták, hogy nem lehet szakmailag fejlődni. A csoportvezetők nagyon be voltak betonozva, évekig nem volt mozgás, nem lehetett a helyükre pályázni. Vagy mire megtudtad, hogy elmegy, már úgy közölték, hogy X megy, Y jön.

A következő munkahelyemen 6-an voltunk a pénzügyön, ott sem volt igazán lehetőség feljebb jutni, hacsak nem én akartam volna lenni a pénzügyi vezető, de erre nem volt reális esély. Esetleg azt lehetett volna, ha valaki felmondott, akkor lehetett mondani, hogy unom a mostani munkámat, szeretném a másikat. De fizuemelés? Ah, csak a szokásos évi pár százalék.

A mostani munkahelyemen elvileg nagyon támogatják a fejlődést. De ez is managertől függ. Én évekig mondogattam a főnökömnek, nem engedett el, persze, aki jól dolgozik, attól nehezen válnak meg. Végül, 6 év után hagyott váltani. Onnan 2 év után léptem feljebb, de gyakorlatilag a mai napig hallgatom a volt főnökömtől, hogy milyen aljas vagyok.

Szóval szerintem is az 1-2-esnek van igaza, másik cégnél tudsz jobb pozit kiharcolni.

2023. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem mindig a munkahelyváltás a megoldás, de a legalább a kezdeményezése nélkül ritkán érhető el átárazódás.
2023. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3: ha megnézed, a te történeted is úgy kezdődik, ahogy írtam: vittél neki két ajánlatot is. Gondolom, nem te raktad őket össze PhotoShop-ban, hanem elkezdtél nézelődni. Ha van ajánlatod, amit oda tudsz tenni a főnököd elé, hogy máshol többet érsz, van tárgyalási alapod. Az, hogy odamész hozzá, hogy több fizut szeretnél, önmagában nem ér semmit.

Egyébként meg van, ahol adnak normális fizetésemelést, de ritka. Régóta működő multiknál adott pozícióban soha nem lesz érdemi béremelés, előrelépni pedig nehéz. Ahogy haladsz felfelé a ranglétrán, egyre kevesebb pozíció van, mindegyikre többen ácsingóznak és a pozíciókban ülő kisfőnökök vagy régi bútordarabok nem akarnak elmenni onnan, mert jó dolguk van. Ezért érdemes újonnan induló cégekhez menni, ha közel vagy a tűzhöz az első 2-3 évben, amíg kialakulnak a különböző főnöki szintek, meg lehet csípni jól fizető, valódi lehetőségeket kínáló állásokat, utána marad a kulimeló, hacsak nem vagy akkora ász a szakmádban és nem olyan ritka a szaktudásod, hogy hajlandóak tisztességesen megfizetni, mert nincsenek százan a helyedre. Sajnos ilyen munkavállalóból nagyon kevés van.

2023. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A cég nem akar magasabb bért adni, de magasabb kvalitású munkakörbe se akarnak áthelyezni. Amikor megüresedett egy jobb pozició megsem kérdeztek, én meg későn értesülem, így már megsem tudtam pályázni. Nekik ez így kényelmes, hogy egy diplomás dolgozik az adott munkakörben, a ksh bruttó átlagbér alatt.
2023. máj. 24. 22:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha ez a helyzet akkor keresnék másik munkahelyet, meló mellett is lehet pályázgatni. Aztan h interjú van szabit kivesz az ember és meg el is tud menni. Ha már van fix ajánlat másik akkor kell végig gondolni azt, hogy akkor a régi helyen felmondok vagy a másik ajánlatot felhasználva megprobal az ember változást elerni, hátha akkor ráigérnek ,hogy maradj. Ez persze én vagyok, én ezt tenném. Mindneki más ugye.
2023. máj. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Magasabb bért elég nehéz kialkudni. Multinál legtöbbször nem is a közvetlen főnöködön múlik, nekik is meg van kötve a kezük.

Nálunk volt olyan, hogy valaki beállított a főnökhöz hogy kapott egy jobb ajánlatot, erre a főnök ráígért, a csaj maradt. Aztán a főnöknek a körmére koppintottak, hogy mégis mit képzel, év közben nem lehet ám csak úgy fizuemelést adni, erre is megvannak a szokásos tervek, amit mindig a pénzügyi eredmények ismeretében szoktak engedélyezni. Szóval behívta a főnök a csaj, és közölte, hogy bocsi. Persze az illető nem maradt ott sokáig, de sajnos ilyen is előfordul.

A legtöbb helyen nagyon nehéz fejlődni. Kevés a pozi, vagy a főnököd nem úgy ítéli meg a képességeidet, ahogy te. Itt el lehet gondolkodni, hogy kinek van igaza, lehet, hogy neked nem jó az önismereted, lehet, hogy a főnök egyszerűen nem ismer, vagy szemétkedni akar.

2023. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy ez már elvan döntve fejben. Hiába teljesítenék 120%-san, ez már így maradt. Váltás azért nehezebb, mert teljesen zsákba macska vagy jobb lesz vagy nem.
2023. máj. 25. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!