Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora hátrány, ha fejlesztők...

Mekkora hátrány, ha fejlesztőként sokáig egy helyen maradok?

Figyelt kérdés

Igazából egyáltalán nem látom értelmét a váltásnak. Első munkahelyem, lépkedek feljebb a ranglétrán, jelenleg nettó 1 milliót keresek + éves prémium. A projectek nagy részében szabad kezem van már, van szavam, kisebb mikro-menedzsmenti feladatokat is ellátok, úgy érzem megbecsülnek, és elvagyok napi 5-6 óra munkával kb. Full home office, laptop, telefon (korlátlan beszélgetés és internet), magánklinikai csomag, belső képzések és egyéb nyalánkságok. Most húzom az 5. évemet itt, de igazából simán elmennék innen nyugdíjba, mert szinte minden tökéletes.

Viszont aggaszt, hogy ha valamilyen oknál fogva váltanom kéne, akkor nagyon nagy hátrány lesz, hogy egy cégnél voltam vagy 10 évig. Ez tényleg óriási redflag, vagy csak riogatnak vele? Tudom, hogy jobhopperként tudnék ennél többet is keresni, de a pénz nem minden.


2023. máj. 25. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
ha programozol nem tudom hogy lehet annyi agyad hogy azt hidd redflag hogy addig maradsz egy cégnél ameddig te szeretnél
2023. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem nagy hátrány.
2023. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Van, ahol hátrány és van, ahol nem. Attól függ az automata szűrő, a HR és a hiring manager mi alapján válogat, ez nincs törvényileg szabályozva.
2023. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg lépkedsz felfele, meg nem ragadsz bele valami niche technológiába (mittomén valami belsős banki projekt egy ősöreg kód toldozásával), addig túl nagy gondot nem jelent, de én csak szélről látom ezeket a dolgokat.
2023. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

12 éve vagyok egy heleyen (nem ez az első munkahelyem) és jönnek megkeresések linkedinen, szóval nem hiszem, hogy ez alapján hátrány érne.


Igazából nincsenek túl erős érvek, hogy miért váltsak. Projektek között tudok váltani és tech stackek között is átképezhetem magam vagy mehetnék manager vonalra is cégen belül. Külföldi irodába is kivinne a cég permanent poziba. Mivel régóta itt vagyok, így vannak speckó privilégiumaim, többet megengednek nekem, mint másnak.


Fizuban lehetne feljebb lépni máshol, de amikor utánajártam, akkor kijött, hogy vagy be kéne járni pár napot vagy stresszesebb lenne a meló. Talán egy faang cégnél bepróbálkozok majd, ha újra keresnek embert, hogy legyen valami kiemelkedő cég a cv-ben, de ennyi.

2023. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!