Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Home Office (otthonról végezhe...

Home Office (otthonról végezhető) munkát mennyire könnyű vagy nehéz találni?

Figyelt kérdés

Én ugyanis csak így tudok dolgozni az alábbi kérdésemben leírtak miatt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Jelenleg (már majdnem 4 éve) van egy adminisztrátori állásom, ami otthoni munka... Ez jól bevált, én is jól tudom csinálni, és a munkaadóm is elégedett a munkámmal... De nincs ugye garancia arra, hogy amíg élek ez az állás biztosan meglesz, ezért kérdezem amit kérdezek...


A másik dolog még, hogy ez rehabos munka (rokkantnyugger vagyok) és csak 4 órás, 4 óránál többet nem is (nagyon) tudnék vállalni... Viszont az nem feltétel, hogy rehabos munka legyen, szóval a kérdésem úgy általában véve az ÖSSZES Home Office munkára vonatkozik (4 órásokra)...


A végzettségem "csak" egy érettségi, középfokú angol nyelvvizsga és felhasználói szintű informatikai tudás... Ilyen végzettséggel mennyi esélyem lenne hamar munkát találni a leírt feltételekkel?



2023. máj. 28. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

"Ilyen végzettséggel mennyi esélyem lenne hamar munkát találni a leírt feltételekkel?"


Szinte lehetetlen. Azok tudnak könnyedén home office munkát találni akiknek speciális készségük, tapasztalatuk és végzettségük van, elsősorban IT területen: Szoftverfejlesztő, DevOps mérnök, Data Scientist, Kiberbiztonsági mérnök, Hálózati mérnök, Beágyazott rendszerfejlesztő, Rendszerszervező, Tesztautomatizációs mérnök és még lehetne sorolni...

2023. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: Hát ez nem túl jó hír... :-( Akkor nagyon meg kell becsülnöm ezt az állásomat, és csak reménykedhetek abban, hogy minél tovább megmarad...
2023. máj. 28. 14:41
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

#2 Két dolgot tudsz tenni a reménykedésen túl:

1. ha már vannak jelek hogy megszűnne az állás akkor elkezded küldözgetni 1000 helyre az önéletrajzodat bár ha most szétnézel az állásportálokon nem tudom mennyi HO állás van amelyre megfelelő a végzettséged.


2. Mivel alapból 4 órát dolgozol otthonról így van időd fejleszteni a készségeidet és elmélyülsz például a programozás világában (legegyszerűbb a front-end és webfejlesztés) amit ingyenes tutorialvideók és rengeteg gyakorlás révén olyan szintűre fel tudsz húzni hogy ha megszűnne a jelenlegi állásod akkor se okozzon gondot elhelyezkedni egy újabb teljes home officet biztosító munkahelyen.

2023. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Borzalmas helyzetben van, szörnyű lehet amit átélsz de szerintem te az egészségügyi rendszer, az orvosok áldozata vagy. Először találnod kellene valakit aki az alap problémádat szakszerűen megszünteti. Nem kezeli, nem gyógyszereket írkál föl hanem megszünteti. Ezek életmódbeli, táplálkozási problémák. Javasolhatunk, irkálhatunk neked mi is bármit, például hogy mozogj és légy friss levegőn radikálisan többet, egyáltalán ne egyél se tejterméket, se semmit ami potenciálisan allergén gyanús, amíg nem derül ki, hogy melyiket nem bírod, egyáltalán ne egyél édességeket, próbáld ki a szakaszos böjtöt stb... falrahányt borsó amíg nem egy szakember csináltatja veled végig ezeket a lépéseket. A szüleid felelőssége is óriási, és ez az egyik legszomorúbb az egészben. Ők már nem fognak többet tenni érted te meg nem tudsz magadért.
2023. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj nagyon és becsüld meg ezt a munkát. Én hasonló cipőben vagyok végzettségileg és egészségileg mint te, de eddig még nem találtam ilyen home office munkát, pedig nekem is ez lenne a célom meg az egészségi állapotomnak is ez lenne a legmegfelelőbb
2023. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Szinte minden intellektuális és szolgáltató munka végezhető otthonról, ami nem igényel laboreszközöket vagy emberi személyes interakciót. Szóval kb minden második ember lehetne ma HO-ban. De valamiért mégis csak a specializált területeken jellemző, talán azért, mert aki képes tanulni és jó lenni a szakmájában, az nagyobb arányban képes önmenedzselésre, önálló munkavégzésre, stb.


Én évek óta csak haverkodás kedvéért találkozok kollégákkal egy-egy ebédre vagy vacsorára, 4 éve nem volt személyes munka meetingem, úgy hogy egy tanácsadó és egy szoftverfejlesztő cégben is résztulajdonos és vezető vagyok.

2023. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Valaki az itten nagyvállalkozók közül mentorálhatna 1-2 itteni szerencsétlent, akár némi alamizsna (lásd még 4 órás HO munka) fejében. Talán mindkét félnek jót tenne az együttműködés.

Titkon reménykedek benne, hogy időnként megtörténik ez.

2023. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

#7


Mentorálni szoktam, jelenleg is van 3 középiskolás és két egyetemista gyakornok az egyik cégemnél. De ők tudnak a trendekkel dolgozni, AI-val gyakorolni, social mediát kezelni, beletanulni új dolgokba, míg egy rokkantnyugdíjas sajnos ritkán.

2023. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Tanulj ki valamit, amit vállalkozóként tudsz otthonról csinálni.


Olvastam a másik kérdésed, ha úgyis otthon vagy, akkor a fél kiló wc papír helyett miért nem vonulsz át a zuhany alá szarás után? Higiénikusabb is, meg a seggedet se dörzsölöd ki.

2023. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#3: Az önfejlesztés azért lenne problémás, mert a hosszú évek alatt a gyógyszerek TELJESEN leamortizáltak szellemileg IS, szerintem még egy KRESZ vizsgát sem lennék képes már letenni...


#4: A pszichiáterem TELJESEN elbagatellizálja a hashajtós problémámat (meg sajnos a leszázalékolós bizottság is), erről ennyit... Amúgy meg próbáltam én már RENGETEG mindent, SEMMI sem segített, CSAK a hashajtó...


#9: Ld. #3-asnak írt válaszomat...

Azért nem zuhanyozok, mert úgy sem tartana SEMMIVEL SEM rövidebb ideig, sőt, még tovább tartana (mert le is kéne vetkőzni, utána felöltözni, stb)...

És amúgy rájöttem, hogy miért ilyen kacifántos nekem a törlés... Mert mindig marad bennem egy csomó széklet (SOHA nem ürül teljesen), és tkp. azt törölgetem addig, amíg már olyan tiszta nem lesz, hogy legalább az alsómat visszahúzhatom rá... Ezt a műveletet befejezni nem lehet, csak abbahagyni... Ha be is akarnám fejezni, SOHA nem lenne vége...

2023. máj. 28. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!