Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Otthagynád az álom munkahelyed...

Otthagynád az álom munkahelyedet egy másik munkahelyért, ahol dupla annyit fizetnek?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkahelyemet nagyon szeretem, és a legjobb főnököm van itt, nagyon segitőkész és jófejek a kollégák is. Viszont kaptam egy lehetőséget átmenni egy másik munkahelyre, ahol dupla annyit fizetnek, de nem tudom, hogy milyen lenne a főnök és a kollégák, hogy fogom ott érezni magam. Ti átmennétek? Milyen szempontokat vennétek figyelembe?

2023. jún. 2. 15:56
A kérdező szavazást indított:
Maradnék
Váltanék
19 szavazat
 1/8 anonim válasza:
96%
Én abban a helyzetben vagyok, hogy a mostani munkahelyemből sokszor elegem van, de rettentő jól fizet, régóta itt dolgozom, úgymond vagyok már valaki, majd egyszer csak jött egy ajánlat, ugyanez a munkakör, 50 kilométerrel arrébb, másfél-kétszer annyi pénzért. Gondolkodtam rajta, végül annyiban maradtam, hogy a járt utat járatlanért nem hagyom el, ebből a pénzből is bőven jól élek, és 10 perc alatt bent vagyok biciklivel a munkahelyemen, nem kell napi 100 kilométert ingáznom.
2023. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Én biztosan. Diplomás vagyok, de mikor jött a covid és már nem emeltek fizetést a munkahelyemen elmentem nyomdagyárba dolgozni másfélszer annyi fizetésért. Aztán mellette pályáztam felvettek nem tetszett a munka elmentem csaposnak, meg mg idénymunkásbak és mellette folyamatosan kerestem jó állást.


Most van egy kezdetben álommelóm amit már háromnegyed éve csinálok de egyre jobban untat, folyamatosan gondolkodom hogy váltok.


Kb 2 év volt a legtöbb idő amit egy munkahelyen dolgoztam mert idővel ráuntam.


A fizetés sokat számít de az is hogy ne játszál biztonsági játékot mert benne ragadsz egy szr helyzetben.


Egyik ismerősöm diplomás egyetem után elhelyezkedett egy átlagos helyen átlagos fizetéssel már 10 éve ott van első munkahelyén nem mer váltani, nem meri feladni a biztosat a bizonytalanért. Lelkileg depressziós, utalja a munkáját, utalja a főnökét és alig alig emelik a bérét. Sajnos elorelepesi lehetősége 0.


Vagy ott van rokonom 20 éve dolgozik apja cégénél mint eladó. Sose volt más munkája, még sose volt állásintrrjun más helyzetben stb. Elég ahhoz annyi hogy becsodoljon a cég és apjával együtt fogalmuk sincs arról mit csináljanak.

2023. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az álommunkahely számomra, aminél semmiben sem tudnak jobbat kínálni mások és még jól is érzem benne magam.


Az, hogy elvagyok egy langyos (alul fizetett) f*sban az nem jó munkahely. Max egy nyugdíjasnak aki 2-3 évre van a nyugdíjtól.

2023. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én álommunkahelyet nem hagynék ott.

Lehet, az új helyeden kifogsz egy szemét pszichopata főnököt, vagy egy végtelenül rosszindulatú munkatársat.

2023. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dupla annyiért gondolkodás nélkül váltanék.
2023. jún. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Az álom melót nem hagynám ott. Ha csak egy snassz, sima meló lenne, akkor elmennék.
2023. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Azért itt nagyon nem mindegy, hogy most mennyit keresel. Ha nettó havi 200 ezer a fizetés és nincs aki eltartson, tehát ezt csak "zsebpénznek" keresi az ember, akkor logikus, ha vált az ember. Ha eleve pl. havi nettó 500-700 ezret keres az ember, akkor én nem váltanék, mert a munkakörnyezet is számít.
2023. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbbször ha mérgező a légkör egy munkahelyen az a 1-1 szemétláda vezető vagy rosszindulatú kollégák miatt van. Ilyenkor hiába kapsz álomfizetést, lelkileg kicsinálnak. Költheted a többletpénzt gyógyszerekre. Egy álomfőnököt és jófej kollégákat én biztos nem cserélnék le több pénzért cserébe. Az ilyen munkahely annyira ritka, hogy óriási mázli kellene ahhoz, hogy az új is ilyen legyen.
2023. jún. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!