Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsonyabban kvalifikált...

Alacsonyabban kvalifikált ill. számomra gyorsan tanulható lehetséges munkaköröket gyűjtenék, a viszonylag jól fizetők közül. Hol érdemes kutatni és hogyan?

Figyelt kérdés

Esetleg van kész válaszotok saját keresgélésből? Ugye nem megúszni szeretném a tanulást, csak időben sok, megoldás meg nem majd egyszer kellene, főleg hogy néhány év alatt egész nagyot tud tekeredni az, hogy mire van szükség és mire nincs. Reál dolgokra rájár az agyam, de nem szeretnék rögtön extrém magas szinteket megcélozni, tehát minél inkább járható út érdekel. Az se baj, ha nulla plusz ismeretet kíván. Messziről ugatom a programozást, húsz éve még majdnem végig is toltam egy OKJ-s programozó szakot, meg előtte c64-en meg Amigán elszórakozgattam pár napnyinál nem nagyobb projektecskékkel, később PC-n DSP programozás felé sodródtam (jó öreg EMU10k1 az SBLive-omban és az ő Dane nevű assembly nyelve, meg jóval később Reaperben a JesuSonic ál-DSP nyelv flashbacknek), meg tanítottak Pascalra és Delphire, ismerem a C-t, javascriptet google baráttal szoktam megoldani, ha kell valahova egy kicsi, meg ilyen "kötözgetős-vizuális" nyelvek közül SynthEdit, SynthMaker, NI Reaktor, Max4Live bizonyult befogadhatóbbnak, de tényleg csak hobbizgatás, semmi nagy terv.


Töriből meg irodalomból mindig szívtam, de az irodalmi műveket legalább teljesen jól felfogtam, inkább a lexikális dolgok olyanok, hogy el se várom már magamtól, hogy arra fogok emlékezni, amire szeretnék. Van, ami megmarad tök könnyen, általában ezek a más, érthető dolgokkal összefüggő valamik, meg van, ami elvész, mert csak egy dátum, amikor random emberek csinálták, ami eszükbe jutott, aztán ennyi.


Viszonylag jól fizetett alatt azt értem, hogy mondjuk aki hullát pakol, az talán kap egy értelmezhetőbb összeget, meg kvázi korlátlan klinikai pszichológiai törődést (tudom, nem a legjobb példa a magyar gyakorlatot tekintve, de jobban kellett a morbid példa, értitek). Vagy amikor kiégést erősen előidéző meló van, pl helpdesk, akkor azért csak áldoznak tán arra, hogy nagyjából életben tartsd a szolgálati vigyort.


Milyen hasonló példákat ismertek? Bing már felsorolt nekem halom ügyvezetőt meg orvost, jogászt, mire hatodik ismétlésre felfogta, hogy kell a kevesebb előtanulmánnyal jobb bér, tehát mást kell megfizessenek, olyan is van, csak a chatbot nem nagyon kutatta ki nekem. Az se hátrány persze, ha nem kell megőrülni a folyamatos munkától, meg nekem eléggé fekszik a határidős, de szabad időbeosztású munka is.


2023. jún. 4. 21:26
 1/1 anonim válasza:
TB-ügyintéző.
2023. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!