Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes úgy elvállalni egy...

Érdemes úgy elvállalni egy állást, hogy a szerződés aláírásakor derül ki, hogy nem a meghirdetett, hanem alacsonyabb pozícióra vesznek fel?

Figyelt kérdés

Ahova felvettek, ott megnevezés (pl. Asszisztens, munkatárs) szerint vannak a fizetési sávok. Ezt egy olyan ismerősömtől tudom, aki ott dolgozik a bérszámfejtésen.

Sem az interjún, sem az értesítéskor, hogy felvettek, nem hangzott el, hogy alacsonyabb megnevezésű munkakörbe vennének fel, csak az, hogy két embert is keresnek ebbe a pozícióba. Pénteken, mikor voltam orvosi vizsgálaton, az azon lévő munkaköri megnevezésből, már az orvosnál vettem észre az " elírást". Ezzel egyrészt az a problémám, hogy nem szóltak róla, másrészt az, hogy így az alacsonyabb fizetési sávba kerülök, ami esetleges fizetésemelésnél is majd korlátozottabb emelést jelent.

Jövő héten megyek aláírni a szerződést, mindenképp rákérdezek, de nem tudom, hogy ilyen esetben, hogy már a kezdetektől átvernek -én ezt annak érzem- érdemes-e elvállalni egy állást?

Az okok, amikre esetleg gondolni tudok: A 3 év szakmai tapasztalatból csak 2,5-el rendelkezem, vagy túl alacsony fizetést kértem, bár ez utóbbit abszolút kicsinyeskedésnek érezném, ilyen esetben fizetést ajánlanak többet, nem pedig alacsonyabb munkakörbe tesznek. Bármelyik is, szerintem jelezniük kellett volna. Ilyen esetben vállalnátok?


2017. dec. 17. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha már voltál orvosi alkalmasságin feltételezem elfogadtál egy ajánlatot, amiben volt írva bér. Akkor most nem mi van? Nem is értem a kérdést...
2017. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk ezt én sem értem. Orvosi alkalmasságit akkor csinálsz amikor már felvettek és aláírtad a szerződésed.
2017. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt elég rosszul tudjátok, már egy korábbi munkahelyen is volt úgy, hogy még a szerződés megkötése előtt kellett orvosira menni, ha belegondolunk ez is lenne a logikus, hisz itt nézik meg, hogy alkalmas vagy-e a munkára.

A szerződést tehát még nem láttam, nem írtam alá, szóban megegyeztünk (telefonon), ok, de ott nem esett szó másik munkaköri megnevezésről.

2017. dec. 17. 09:47
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Jól írja a kérdező: először közlik, hogy felvettek, de munkába állás előtt orvosira kell menni - hiszen ha valami miatt nem vagy alkalmas, meg sem kötik a szerződést.


Kérdező, én a helyedben rákérdeznék, tisztáznám. Mondjuk azt Te sem írtad le, hogy végül is mi helyett mit írtak - csak azt írod, hogy asszisztens, munkatárs. Akkor most pontosan: mire jelentkeztél és végül mi lennél?

2017. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Munkahely függő hogy mikor küldenek orvosi alkalmasságira, DE az orvosi alkalmassági papírra ráírják a munkakörödet is.
2017. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Na akkor fussunk neki mégegyszer, mert látom nem sikerült megértened:


Kaptál egy ajánlatot a cégtől (értelmes ember ezt írásban kéri és kapja, de akkor ettől tekintsünk el...). Nyilvánvalóan abban szerepelt a béred - különben ki az az idióta aki úgy mond igent egy állásra, hogy nem tudja mennyit keres majd.


Akkor mit számít mi a pozíció neve, ha annyit kapsz érte ami neked megfelelő?

2017. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

6-os, úgy látom, Neked sem sikerült megértened :-) állásinterjú után közlik az emberrel, hogy felvették, minden megbeszélve (x pozíció, y fizetés), majd munkába állás előtt elküldik orvosira, tüdőszűrés, stb., s mikor ezekkel végzett, akkor írják meg a szerződést, s áll munkába.

"Szép" is lenne, ha pl. valamilyen fertőző betegséggel valaki rögtön beállna egy konyhára dolgozni, majd 5 nap múlva elmenne orvosi vizsgálatra.

2017. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

7, te se érted, ajánlat és szerződés két külön dolog


ajánlat=Bérajánlat, amin még akár alkudozni is lehet, enélkül nem megyünk sehová, orvosi vizsgálatra sem,

szerződés= Véglegesített feltételek, bér, amiben megegyeztünk + a belépés napja, munkakör, kiegészítő juttatások én személy szerint enélkül sem megyek sehová

2017. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8. Írásban nem minden cég küldi ki az ajánlatát, sokan szóban közlik, egyeztetnek, ekkor lehet alkudozni. A bérről megegyeztünk ilyen formában, a "munkakörváltásról" nem esett szó, ezért is lepődtem meg, amikor a beutalón más szerepelt - mikor bementem érte szinte üres volt az iroda, egy nő volt ott, aki a kezembe nyomta a beutalót, mert sietett, akkor csak gyorsan végigfutottam, a más munkakör csak az orvosnál tűnt fel.

A kérdést azért nem múlt időben tettem fel, mert még nem történt meg a szerződés aláírása, csak feltételezem, hogyha az orvosi papíron más munkakőr szerepelt, akkor a szerződésben is más fog. A kérdést azonban nem azért tettem fel, hogy egy barom, akinek nincs jobb dolga minden mondatomba belekössöm, hanem tanácsért, esetleg hátha valaki már járt hasonlóan.

Természetesen a munkakör megnevezése rövid távon lényegtelen, mivel a kért bért megkapom, azonban mivel ez a bér a meghirdetett munkakör fizetési sávjának az alja, a papíron lévő, egyel lejjebbinek pedig a csúcsa, ezért hosszú távon nagyon nem mindegy, hogy melyikbe kerülök, már fizetésemelés szempontjából. Nyilván előállnak majd egyfajta magyarázattal, de azt az ismerősömet nem nyomhatom fel, aki elárulta a fizetési sávokat, mert ezt külsősnek, de még belső illetékeseknek sem adhatják ki, csupán a bérfeszültség elkerülése végett van.

2017. dec. 17. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

#7

Téged sem az eszedért szeretnek, az már biztos


Kérdező:

Amelyik cég nem ad írásban ajánlatot attól józan ember elköszön - pont azért, amivel most te is küzdesz, semmi nincs a kezedbe amivel bizonyíthatnád, amiben megegyeztetetek, ergó teljes erőfölénybe kerül a munkaadó.


"azonban mivel ez a bér a meghirdetett munkakör fizetési sávjának az alja, a papíron lévő, egyel lejjebbinek pedig a csúcsa, ezért hosszú távon nagyon nem mindegy, hogy melyikbe kerülök, már fizetésemelés szempontjából."


Tudod a barom inkább az, aki feltesz egy semmitmondó értelmetlen kérdést úgy, hogy nem ossza meg a lényegi információt, aztán utólag hozzákötli. Ismerős helyzet, ugye?


Csak, hogy akkor konstruktív legyek el fognak a francba hajtani, mivel nem kaptál írásban semmire ajánlatot, csak szóban, azt meg le fogják tagadni. Azt ha nem tetszik akkor majd a 2-est a sorban felveszik aki nem akadékoskodik.

2017. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!