Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen iskolát igényel egy...

Milyen iskolát igényel egy irodai munka?

Figyelt kérdés

Szeretnék irodába elhelyezkedni milyen iskolát kérnek hozzá?

mik a feltételek?

szükséges nyelvtudás?

illetve kell saját laptop? sokszor látom hogy az irodisták visznek magukkal.



2023. jún. 5. 20:07
 1/10 NTBS ***** válasza:
62%
Érettségi.
2023. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Munkavégzéshez rendszerint a munkáltató biztosít eszközöket.


Sokféle irodai munka létezik, amelyekhez eltérő végzettség szükséges. Hogyha pl mérnöki diplomád van(pl villamos vagy infó), akkor rengeteg pozíció közül válogathatsz, amelyek ráadásul jól fizetnek. Ha csak érettségid van, akkor se lehetetlen, de jóval kisebb a választék és bérsáv is.


Zárójelben megjegyzem, diploma kevés, tudás, kommunikáció készség mindenhová szükséges, amihez elengedhetetlen a kitartó tanulás.

2023. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
nálunk még érettségi se kell az irodai aktatologató munkakörhöz.
2023. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi.

Engem pl közigazgatás-szervező diplomával pont nem akarnak felvenni sima irodai aktatologató munkára, mert szerintük túlképzett vagyok…

2023. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mennyire igényel nyelvtudást? szükséges az angol vagy német nyelv?
2023. jún. 5. 21:01
 6/10 A kérdező kommentje:
illetve az érettségi mellé kell valamilyen okj-s képzés ? vagy elég az érettségi és tudok jelentkezni?
2023. jún. 5. 21:01
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha rendesen megy 3 idegen nyelv nem érdekel senkit, hogy milyen végzettséged van.
2023. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk valamilyen diploma (nem feltétlenül szakmai) és egy idegennyelv ismerete. Az érettségizetteket be se hívják interjúra az irodai betanított munkáknál.
2023. jún. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát nekem érettségim van és mindig irodai munkát végeztem, két bankban, egy követeléskezelő cégnél, egészségügyben, állami szférában, most elektronikai cégnél, mindezt Budapesten. Szerintem egy sima irodai adminisztrációs munkát el tud végezni valaki diploma nélkül is, ez betanított munka, nem kell hozzá szakmai tudás, amit kell, megtanulod közben. Mielőtt azzal jönne valaki, miért dolgoztam ennyi helyen, nyugi nem kirúgtak, ezek 15 év alatt gyűltek össze és mindig én váltottam, ha már valahol nem éreztem jól magam bármi miatt.


Laptopot ad a cég, egyik előző helyemen nekem is mindig vinnem kellett magammal, nem maradhatott bent, de a cég biztosította.


Nyelvtudás nekem most kell, angol, de az előző helyeken nem kellett. De nem felsőfokú kell, hanem társalgási szint.


Tapasztalatot sokszor kérnek viszont, de azért nem mindenhova.

2023. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hát, engem pl többször visszautasítottak túlképzettségre hivatkozva

2023. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!