Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villanyszerelőként is meg...

Villanyszerelőként is meg lehet keresni a 600-700, ezer nettót alkalmazottként?

Figyelt kérdés
11.-es diák vagyok. Gondolkoztam az egyetemen (nekem mérnök szakok feküdnének), de látva a fizetéseket (több éves tapasztalattal nem keresnek annyit mint egy segédmunkás), inkább valami szakmán gondolkozok, vagy egyetemen maximum valami IT irány. Haverom apjának villanyszerelő vállalkozása van, szóval ott tudnék tapasztalatot szerezni.
2023. márc. 26. 20:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%

Én biztos nem mennék egyetemre. A villanyszerelő egy jó szakma.

Lehet annyit keresni, de nem minden villanyszerelő fog annyit kapni. Kell a jó hely és a szakmai hozzáértés. De amíg egyetemen sza*rakodnál, addig ki lehet annyira tanulni. Ezért IS siralmas ez az ország. És ezzel könnyebb külföldre is menni, illetve saját vállalkozást indítani.

2023. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
33%

Kérdezd meg haverod apját, hogy milyen órabért vagy napidíjat ad kezdő, 2-3 éves meg 5-10 éves tapasztalattal rendelkező villanyszerelőnek.

Egyébként 3-5 év tapasztalattal ha tényleg jól dolgozol, 25-30 eft nettó napidíj teljesen reális. Napelemezéssel 30-35eft/nap (bár a napelemes ipar lakossági felhasználásban jelenleg képlékeny, hosszú távon biztos, hogy van jövője, ipari napelemparkok folyamatosan mennek itthon is és egész Európában). Szorozd be 22-vel.

2023. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Haverom apja elég rosszul fizet + borsod megye, ezért kérdezemtem, hogy normális helyen mennyit lehet keresni. Köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg marad a villanyszerelő szakma.
2023. márc. 26. 20:47
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Alkalmazottként? Ne viccelj, dehogy.

Jó, biztos lesz majd egy válaszoló, akinek az öccsének a barátjának a lányának az ismerősének a szomszédja ennyit keres alkalmazottként, de egyáltalán nem jellemző.

Ezekkel a munkákkal akkor lehet jól keresni, ha vállalkozóként csinálod. Amíg beosztott vagy egy mesternél, addig a legtöbbször a kulimunkát csinálod, jobb esetben valamilyen módon bejelentve, de sokszor inkább csak borítékba kapott pénzért. Van villanyszerelő vállalkozó barátom is, nála is így megy. 2-3 beosztott, mind feketén. Ő jól jár, a többi nem.


"Én biztos nem mennék egyetemre. A villanyszerelő egy jó szakma."


Valóban jó szakma, de hogy miért ne mehetne ettől még egyetemre a kérdező, azt nem tudom. Normális mérnöki, műszaki vagy IT diplomával, kellően elhivatottan ennél jóval több pénzt is lehet keresni.

Egy tohonya, lusta, buta mérnök pedig még mindig többet fog keresni beosztottként, mint egy ugyanilyen kvalitású villanyszerelő.

Plusz még azt érdemes megemlíteni, hogy egy villanyszerelő képzés, konkrétan nulla. Bármely életszakaszodban elvégezheted. Az egyetemre meg leginkább fiatalon van ideje és energiája a legtöbb embernek. 30-40 évesen beleugrani már roppant elhivatottságot kíván meg.

2023. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébként 3-5 év tapasztalattal ha tényleg jól dolgozol, 25-30 eft nettó napidíj teljesen reális."


És ez alkalamzotti, bejelentett fizetés? Nyilván nem, mert akkor a napidíj szóba sem kerül, hanem bruttó havi fizetésről beszélnénk.

Vállalkozóként (vagy borítékba) a napi 25-30 pedig elég karcsú szerintem. Se várható nyugdíj, se fizetett szabadság, se táppénz, se céges munkaeszköz, magadnak fizethetsz mindent.

2023. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
67%

#4 Én egyetemen sem tervezni, sem programozni nem tanultam meg. Akkor az egyetemi képzés is egy nulla? Dehogy 0 a villanyszerelő képzés, főleg most, mikor nappalin újra 2 éves képzés keretein belül megcsinálhatod. Persze intézménytől is függ, én egy éves képzésre jártam. Ott is tudtam újat mondani, nem is keveset, holott diplomám is van, meg a szakmában is eltöltöttem pár évet.

Te empirikus úton, vagy fórumokról, haveroktól tájékozódva szedted össze azt, amit ide írtál?

2023. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%
#5 De, bejelentett. Legtöbben már bejelentenek, nagyobb cégek meg pláne. Ott van a munkaszerződésben, hogy bruttó 800 ezer vagy 950 ezer.
2023. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
13%
Simán
2023. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
20%

Én MSC-s hallgató vagyok, habár van egy tök jó gyakornoki helyem spórolt pénzem nem igazán van, mármint nagyjából 1 millió Forint megtakarításom van.

Ha 20 évesen kezdtem volna az egyetemet, úgy hogy előtte szerzek egy szakképzettséget szerintem jobban jártam volna, pláne hogy mellette egyszerűbb diákmelót vállalni. Volt egy amit BSC mellett heti két napban csináltam, k*rva jól fizetett, innen van megtakarításom 1 éves melóval.

A gyakornoki fizetésemből havi 20k-t tudok félretenni heti 20 óra melóból, hogy tényleg mindenen spórolok...


Ha előbb mész villanyszerelőire pláne úgy hogy van lehetőséged ahol dolgozhatsz és tapasztalatot szerezhetsz, akkor ez nagyon jó lehetőség. Aztán még 22 éves korodig simán eldöntheted hogy akarsz-e menni egyetemre esetleg.


Vannak gimik amik tényleg a lehető legjobban felkészítenek az egyetemre és mindent megadnak neked hogy jól tudj teljesíteni. Én egy vidéki gimiben végeztem, bekerültem ELTE-re és rám zúdult a tananyagmennyiség. Gyakorlatilag az első félévben minden szabadidőm végigtanultam hogy felzárkóztassam magam, ösztöndíjam is lett, gyakornoki hely a 2. félévben összejött.


Nem rossz az egyetem különben, hosszútávon én biztos vagyok benne hogy kifizetődőbb csak komolyan meg kell tervezni egy karrierutat amit a szakirányodra építesz fel.

2023. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
A napidíj pedig megszokás, nem kell ezen rugózni. Gondolom te is ismered a lineáris algebrát.
2023. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!