Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen paraméterekkel mennyi...

Ilyen paraméterekkel mennyi lehet a reális fizetési igény Budapesten?

Figyelt kérdés
Van egy gazdasági alapdiplomám (gazdálkodási és menedzsment szak), két angol nyelvvizsgám, egy szakmai és egy sima középfokú (van egy német B2 is, de már egyáltalán nem beszélek németül, így ez nem releváns). Jelenleg banki back office területen dolgozom már 5 éve, olyan nagyon speciális tudásom nincs, mennyi kérhetek el egy új helyen, ha váltanék? Bruttó 550 alá nem szívesen mennék.
2023. jún. 6. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Br 550-600 teljesen reális hasonló munkakörért.
2023. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Br 600 reális. De ilyan helyett kellene ezúttal megcélozni, ahol fejlődhetsz is, ne csak újabb öt évig melegedni járj be.
2023. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annál többet nem kérhetnék?
2023. jún. 6. 18:08
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Kérni bàrmit lehet. De ha reálisan nézzük, akkor van egy nagyon basic diplomád és tudsz angolul egy kicsit, ez nem tesz túl versenyképessé.
2023. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
mivel a konnyu utat valasztottad igy br 600ert halas lehetsz. egy BME villamosmernok, gepeszmernok, programtervezo utan most nem a hat szamjegyu bruttokon gondolkodnal mar
2023. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki a kérdésből, hogy hova mennél dolgozni, milyen munkakörbe, stb.


Szóval, ha elmész burkolonak kerhetsz többet is... 😃

2023. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy milyen pozícióban dolgozol. Banki back office-nak számít bármilyen adminisztrációs terület, ugyanúgy mint az IT és a Risk is. Egyébként ha kereskedelmi bankszektoron belül maradsz, ott szerintem a fizetések eléggé együtt mozognak. Talán a Raiffeissen és K&H a legjobb, OTP-t sokan szidták már nekem, hogy milyen egy otromba behemót, a Magyar Bankholding pedig a legalja.


Szerintem 5 éves tapasztalattal a bruttó 550.000 nagyon kevés, egy normális területen. Már senior pozícióban kéne lenned ennyivel, ezért gondolnám azt, hogy valamilyen admin területen lehetsz.


Nekem ugyanígy egy (Corvinusos) alapdiplomám van mint neked, csak más szakról, és egy C1 angol nyelvvizsgám. 1 évet voltam gyakornok a kockázatkezelésen, utána junior elemzőre kaptam 600.000 bruttót, meg plusz havi nettó 30 ezer SZÉP kártya. Az éves bónusz kb egyhavi nettó fizunak felelt meg, és még kaptunk 2 részletben valamilyen infláció elleni prémiumot is. Ezzel így mondjuk nettó 450 fölé mentem, de én ezt is nevetségesen kevésnek találtam és csak arra használtam fel az ajánlatot, hogy dobbantsak onnan máshova több pénzért, és meg is kaptam a 750.000 bruttó alapbért ami szerintem még mindig kevés. Több junior elemző szintén elment Big4-hoz, Morganbe vagy Blackrockba, esetleg valami más, pénzügyi, risk, IT vagy data science területekre.


Szerintem ilyen infláció után egyáltalán nem irreális az 550-600 bruttó igény admin területen sem. Viszont ahogy én láttam meg hallottam a fizetéseket, azok kerestek jól, akár nettó 1 milló felett akik kiemelt területeken dolgoztak senior pozíciókban. Corporate finance, risk, project management, bármilyen IT jellegű dolog, business analystek. Bár szerintem aki fejlesztő és bankban dolgozik az sokkal kevesebb pénzt tud elérni mint egy IT cégnél.


Voltak olyan kollégáim akik admin területről fejlődtek föl elemzői vagy IT-s területre. Ha előrébb akarsz lépni és admin területen vagy, akkor kell az erős angol mindenképp, és IT, matek, pénzügy, menedzsment irányokba érdemes elmenni. Senior kollégáim akik olyan 4-5 éves tapasztalattal rendelkeztek, már inkább ilyen nettó 600-700 ezret kaptak.

2023. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!