Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a reális bérleti díja...

Mennyi a reális bérleti díja egy ilyen paraméterekkel rendelkező lakásnak a VI. kerületben?

Figyelt kérdés
40 nm, másfél szoba, bútorozott (minőségi, tömörfa bútorokkal), frissen felújított, erkély, lift, kb. 10 éves épületben, csendes mellékutcában.
2014. jan. 18. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
60 ezer forint + rezsi. Szerintem.
2014. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hasonlókat 80 alatt nem találtam. Nem kevés a 60?
2014. jan. 19. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a minőségi bútorozás vagy az, hogy egy 10 éves épületben van mennyit befolyásol.

Lehet, hogy ezek olyan értéknövelő tényezők, amiket megfizetnek a bérlők, de az is lehet, hogy nem.


Ha pusztán a méretet kerületet/méretet nézem, akkor 13 kiadó van ilyen paraméterek alapján 49 és 65 ezer között (de ismétlem lehet, hogy a felújított, viszonylag új lakás, szépen bútorozva drágábban is kiadható):


[link]

2014. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az első válaszadó nagyon el van tévedve.

Ha tényleg igényes a lakás akkor kb. 75-95 között. De leginkább attól függ, hogy a csendes mellék utca az mondjuk külső vagy belső terézváros, illetve, hogy milyen a környék, mert vannnak olyan lepukkant házak is ahol 50e is lehet az ár.

2014. jan. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Külső Terézváros és belvároshoz képest csendes mellékutca. A lakás kialakítása is olyan, hogy a hálószoba az épület belseje felé néz. Nyitott ablaknál szoktam aludni, a legnagyobb zaj az volt, ha éjjel valaki hazajött/elment és matatott a kulcsával, egyébként nyitott ablaknál is síri csend egész éjjel.


A lift és az erkély is lehet értéknövelő tényező - szerintem.


Az épület mivel 10 éves, teljese újszerű, alacsony rezsijű, jól szigetelt (hő- és hang).


A bútorozottság mindenképpen értéknövelő tényező, ahogy a hirdetéseket néztem. Árban negatív ugrás a bútorozatlan lakásoknál van.

Gépek is maradnak, tehát a bérlő tényleg egy kistáskával is költözhet.

2014. jan. 21. 06:56
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


A lakás színvonala, stílusa talán erre hasonlít leginkább, de normál belmagasságú és másfél szobás a lakás, élhetőbb elrendezéssel.

2014. jan. 21. 07:01
 7/7 anonim válasza:

Ha olyan a lakás mint a képen kb. akkor 90-100e forint között kiadható, de még külső Terézvárosban sem mindegy, hogy a csendes mellék utca mondjuk a Szondi utca v. Székely Bertalan...stb vagy mondjuk Lendavai utca, Délibáb utca, Bajza utca...stb Mert elég nagy különbség van, és aki itt lakik vagy lakott annak nem kell mesélnem, hogy milyen arcok vannak az utcán egy-két csendes mellékutcában, szóval a pontos cím eléggé meghatározó árképzés szemponjából min. 15 százalék plusz,minusz a lakás minőségéhez képest az elméleti kiadási árhoz viszonyítva.

Én a helyedben amúgy külföldinek adnám ki magasabb áron, 120e-ért simán ki lehet adni külföldinek, csak úgy nagyobb a kockázati faktor, lelép, rongál...stb

2014. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!