Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában milyen munkát...

Ausztriában milyen munkát lehet találni német nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Természetesen tervezem megtanulni a nyelvet, de jó lenne ha nem kéne 1-3 évig várni még a költözéssel.


Angolul beszélek (felsőfok).


Így lehet ott valamilyen munkát találni?

Ha csak betanított munka van, akkor utána mennyire nehéz abból felkapaszkodni? Nekem informatikus-bölcsész diplomám van, a páromnak autószerelő szakmája, hosszú távon ennek megfelelő munkákat szeretnénk… ehhez mennyire hátrány ha korábban pl mosogatunk vagy gyárban gürizünk? (Gyanítom kb ilyesmi lehet a választék nyelvtudás nélkül…??)


Hogy lehet így elindulni? Tapasztalat?


2023. jún. 7. 07:29
 1/6 A kérdező kommentje:

#1

Egy országba se azért mennék hogy leszóljam a helyiek anyanyelvét…

2023. jún. 7. 08:49
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

konyhai kisegítő (mosogató), szállodai takarító.

De, minimális nyelv kell ott is.

2023. jún. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Multinacionális cégnél vagy nemzetközi intézménynél (Bécs az ENSZ egyik főszékhelye) a munkanyelv többnyire az angol. Itt meg lehet lenni német nélkül.

Ha magas szakmai képzettséged van és a munkakör olyan, hogy nem kell rendszeresen helyiekkel kapcsolatba kerülnöd, esélyes lehet. Főleg, ha hajlandóságot mutatsz, hogy javítsd a némettudásodat. Bécs lakosságának már kb. 30%-a nem osztrák nemzetiségű.

2023. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hajlandóságom abszolút van, szeretnék megtanulni folyékonyan németül, csak az nem egy hónap. :)
2023. jún. 7. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

2-3# csak mikor kiderül hogy te nem tudsz németül, fel vannak háborodva.

Aztán amikor odabszom hogy angol megy? Esetleg olasz?

Akkor derül ki, hogy semmilyen idegen nyelvet nem beszélnek a német nyelvűek. Holott mondom, nem világnyelv az övék.

Kimész európából, azt sem tudják hogy kik azok a németek.

2023. jún. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, én évekig laktam Ausztriában és az a tapasztalatom, hogy a német nyelv nélkül kevés az esély. Nem szerették az osztrákok, ha bármit is német helyett angollal akartam megoldani. Még úgy sem, ha amúgy az angolt is kb mindenki megértette.

Német nyelv nélkül csak legfeljebb nyelvhasználatot nem igénylő munkakörök jöhetnek szóba: takarító, konyhai kisegítő... vagy nagyon elit cégek vezető pozíciói.

2023. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!