Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előfordul veletek, hogy...

Előfordul veletek, hogy bosszankodtok azon, mikor a ti munkátok presztízsénél sokkal rosszabbra értékelt, lényegesen alacsonyabb végzettséget igénylő munkát végzőknek magasabb a fizetése, mint a tiétek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kerültem még ilyen helyzetbe.
2023. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem mivel bölcsen döntöttem pályaválasztáskor és nem egy semmit nem érő büfészakot végeztem hogy diplomásként kevesebbet keressek mint egy 8 általánost végzett gyári munkás mert annyi értéket sem keresek, hanem versenyképes végzettséggel rendelkezem, hiányszakmában dolgozom amit meg is becsülnek a munkáltatók.
2023. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha csak ez az egy dolog számítana a pályaválasztásnál, én is azt csinálnám, amit ő. Számomra azonban fontosabb az, hogy ne menjen rá az egészségem, maradjon mellette szabadidőm, szellemileg kielégítsen, érezzem a munkám hasznosságát és persze a legfontosabb, hogy érdekeljen, élvezzem, amit csinálok. Bármilyen munkakört hozol fel, ami jobban fizet, mint az enyém, megbukik valahol a fentiek közül. Ha kőművesként a mostani fizetésem dupláját kapnám, akkor se csinálnám, mert nem is érdekel, szellemileg nem elégítene ki és az egészségem is rámenne. Lehet, hogy ez valakinek megéri a többlet bevételt, nekem nem.
2023. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha arra gondolok, hogy bizonyos politikusok mennyi pénzt nyúlnak le úgy, hogy lópikulát nem csinálnak és semmi felelősségük nincs, az azért kicsit bosszant.
2023. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve h a szakmám elég alacsony presztízsű, de én jól keresek, így annyira azért nem. De láttam sajna cégeket, amik agyonfizetnek mindenre alkalmatlan csajokat, csak mert nem találtak jobbat, ez mondjuk azért bosszant.
2023. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pénzért dolgozom és nem a munkám presztízse miatt. Azzal nem tudok fizetni a boltban.


Az, hogy más többet keres nálam számomra motiváló, hogy van még hova fejlődnöm.

2023. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint a 4-es. Rohadtul bosszant, hogy a NER vitézek mennyit loptak. Mészáros Lölö egy együgyű vízvezetékszerelő, és ő az ország leggazdagabb embere? Röhej. Na ez idegesít, igen.
2023. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Pontosan. Ha valaki az eszével, ügyességével, rátermettségével többet keres, mint én, az nem zavar, sőt! De amikor ostoba barmok rengeteg pénzt kapnak csak azért, mert jókor jóhelyen vannak, vagy haverságban vannak valakivel, na az vérlázító!
2023. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert nem attól fogok többet kapni, ha az ő fizetése szar lesz. Ha meg a sajátom nem tetszik, akkor kérek magasabbat (vagy eleve el se vállalom a munkát). Ha nem adnak, odébb állok.
2023. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!