Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzot Word-ben...

Az önéletrajzot Word-ben készítitek és PDF-ben mentitek, vagy más alkalmazásokban csináljátok? Ha Photoshop-ban készíteném el, hogy egyedibb legyen, az milyen lenne?

Figyelt kérdés
Tudna valaki segíteni egyedibb önéletrajz készítésében?

2023. jún. 13. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Tökmindegy, a tartalmát fogják nézni nem azt hogy milyen a körítés.

Ha Harvardon végeztél matematikus PhD-t és AI fejlesztő voltál 5 évig a Googlenél akkor egy jegyzettömbe írva is felvesz akármelyik tech cég.

Ha pedig nem tudsz semmi komoly végzettséget / tapasztalatot felmutatni de gyönyörűen feldizájnolod a CV-t... az nem fog érdekelni senkit.

2023. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak CV sablonok, abból lehet egyet választani, de a tartalom sokkal fontosabb lesz, mint a kinézet. Helyesírásra figyelj különösen.

Én volt, hogy írtam egy rövid bekezdést a végére, amolyan motivációs levél félét, az adott pozícióra alakítva, plusz infót hozzáadva a felsorolásokhoz.

2023. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pptben szoktam összerakni de csak mert gyorsabb és flexibilisebb méretezni meg igazítani a szövegrészeket, aztán pdfként mentem.
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Canvá-ban szoktam és egyáltalán nem a "feldizájn" véget, hanem mert ott tudtam 2 oszlopot, azon belül kb. 3-3 blokkot, ezeken belül cím- és kifejtős sorokat, és egy fotót a számomra megfelelő helyen elhelyezni majd mindezt pdf-ben lementeni. Számokkal, adatokkal dolgozom, sose fogom és nem is akarom megtanulni a Word-ot vagy bármilyen más szerkesztőt úgy kezelni hogy egy ilyet összerakjak benne.
2023. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha írnék privátban nektek, válaszolnátok?
2023. jún. 13. 15:50
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 - A Canvá-t megnéztem, és nagyon tetszik. A sablonokban a profilhoz mit írhatnék, ahol a sablon személyről vannak információk, hogy például "Business Administration student. I consider my self a responsible and orderly person. I am looking foward for my first work experience."? A magyaroknál egyáltalán szükséges? Ha ajánlott, mit érdemes odaírni?
2023. jún. 13. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Én vagyok a canvás, szerintem semmit, töröld, én legalábbis törölném.

Hacsak nincs valami hangzatos öndefiníciód.

Én legalábbis az összes ilyen részt üresen hagyom és a legszüksegesebbekre:

-dátum

-munkakör

-cég

-rövid leírás

szorítkozom.

Magamról sem adok meg néven és telszámon, emailen kívül semmit.

Válaszolok neked privátban is szívesen, hogy gyorsan azt nem ígérem.

2023. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6, az enyémben van összefoglaló az elején, pont, mint a LinkedIn profilomob, de nekem 5 oldalas a CVm (és elolvassák, szóval nem kell a rizsa, hogy nem … emellett amúgy sem állásokra, hanem alvállalkozói melókra jelentkezem, de arra se nagyon kell, LinkedInen megtalálnak az ügyfelek)

Amúgy Wordben is lehet egy csomó egyedi dolgot csinálni, csak a userek 99%nak nagyjából fogalma sincs róla, hogy mit tud ténylegesen a program

2023. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8/8 pontosan, és nem is érdekel, mire képes :) ahogy a power pont sem.
2023. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ascelpius ***** válasza:
100%
Én egy dolgot tanácsolnék: mindenképp olyan formátum legyen ahol a szöveg másolható. Legtöbb automata jelölt szűrő rendszer (ATS) csak akkor tudja olvasni a szöveget ha az másolható, ha nem akkor üresnek tekinti és instant dobja a kukába. Haver járt így, tök jó önéletrajza volt és sehonnan nem jeleztek vissza. PNG-ként volt mentve az önéletrajza és amikor mondtam neki, hogy szöveges formátumút adjon be, egyből elkezdtek neki visszajelezni.
2023. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2