Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár szolgálati lakás ugyanabba...

Jár szolgálati lakás ugyanabban a városban ahol lakik az illető?

Figyelt kérdés
Jár szolgálati lakás abban a városban, ahol bejelentett lakcímmel rendelkezik az aki igényelné a szolgálati lakást? Jelenleg is abban a városban lakom amelyikben igényelni szeretném a szolgálati lakást, szülőkkel élek egy kicsi lakásban. Szeretnék külön költözni a párommal, és sajnos csak így engedhetnénk meg magunknak.

2023. jún. 14. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a vállalat, gyár, stb. rendelkezik-e saját lakásállománnyal, szolgálati lakásokkal. Lehet, hogy csak szállást

tudnak biztostani, ami nem ugyanaz. Pl. a vasutasoknak volt ilyen

átmeneti szállójuk, ahol többen éjszakáztak alkalmilag, vagy tartósan, mert vidékiek voltak, de valamelyik nagyvárosba vezényelték őket.


Mivel a szüleid lakása nem a tiéd, nyilván jár.

Egyszerűen bejelented a munkahelyeden, hogy noha még mindig a szüleidhez

vagy bejelentve, de XY helységben laksz, ezért igényled a szolgálati lakást.

2023. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valóban nem az enyém, de papíron az én nevem is a tulajdoni lapon van (és a szüleimé is). Ezért nem vagyok benne biztos, hogy ilyen alapon jár-e.
2023. jún. 14. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:

"Valóban nem az enyém, de papíron az én nevem is a tulajdoni lapon van"


Tehát akkor (valójában) a tiedé is, ha mint tulajdonos szerepel a neved a tulajdoni lapon.

2023. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az illető szolgálati lakásának helye az adott ország törvényeitől és a munkáltató politikájától függ. Általánosságban elmondható, hogy a szolgálati lakások célja, hogy a munkavállalókat a munkavégzés helyéhez közel tudják elhelyezni, így megkönnyítve számukra a munkába járást.


Azonban az egyes országok és munkáltatók szabályai eltérhetnek. Vannak olyan esetek, amikor a szolgálati lakás a munkahely közvetlen közelében található, míg más esetekben a lakhatást különböző telephelyeken vagy helyszíneken biztosítják.


Ha valakinek szolgálati lakásra van lehetősége, célszerű a munkáltatóval vagy a vonatkozó törvényekkel kapcsolatban tájékozódni. A munkaszerződés, a kollektív szerződés vagy a helyi szabályozások részletes információkat tartalmazhatnak a szolgálati lakásokkal kapcsolatban, beleértve az elhelyezés feltételeit, a lakások helyét és a jogszabályokkal összhangban lévő rendelkezéseket.


Minden esetben fontos, hogy az érintett személy konkrét munkáltatójával vagy a jogszabályokkal való kapcsolattartáson keresztül tájékozódjon a szolgálati lakásokra vonatkozó részletekről és szabályokról.

2023. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
17:38as, ettől függetlenül nyilván nem tehetem (és természetesen meg sem fordulna a fejemben, hogy ilyet csináljak) ki a szüleimet, mert nem teljesen az enyém a lakás hiszen az ő nevük is a tulajdonosi papíron van, remélem így érthető.
2023. jún. 14. 20:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval saját ingatlanom nincs, ahová mehetnénk.
2023. jún. 14. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
allj sajat labadra , ne a mas altal finanszirozott ingatlan legyen a prioritas..
2023. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"ettől függetlenül nyilván nem tehetem (és természetesen meg sem fordulna a fejemben, hogy ilyet csináljak) ki a szüleimet,"


Ez meg sem fordult a fejemben. Ettől függetlenül jogilag a lakásban tulajdonrésszel rendelkezel, tehát az a része, hogy "valójában nem az enyém" nem állja meg a helyét.


A tied (is), csak szokás szerint a szüleid használják és ezen nem óhajtasz változtatni.


Én is megörököltem Apám részét a szülői házból, tehát van ingatlanban tulajdonom, de nyilván be sem teszem a lábam oda, amíg az Anyukám ki nem nyitja nekem az ajtót. Ettől még van ingatlan tulajdonom. Én ezt emeltem ki. Nem firtattam semmi mást. :)

2023. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is így van. Akkor átérzed a helyzetünket:D Ilyen esetben érdekelne, hogy kaphatunk-e szolgálati lakást. 21:07-es, örülök, hogy te megteheted ezt, sajnos mi nem állunk úgy anyagilag, hogy vegyünk egy saját lakást.
2023. jún. 15. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!