Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres átlagosan egy...

Mennyit keres átlagosan egy ügyvédjelölt?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 07:16
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Semennyit. Még ő fizet az ügyvédnek, hogy ott gyakornokoskodhasson.

Mondjuk Zimány Lindus gondolom fizethetett természetben.

2023. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez csak városi legenda.
2023. jún. 16. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ez, dehogy legenda. A jó helyeken legalábbis létezik, ahol tényleg lehet valamit tanulni.

Ahol évekig kávét kell főzni, meg a földhivatalban sorbanállni a beadvánnyal, ott max. a minimálbér, az is csak akkor ha fel tudja rá venni az iroda a bértámogatást.

2023. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért mit hiszel hogy ügyvédjelöltként majd milliós bért fogsz kapni? Örülhetsz ha ingyen betanulhatsz komolyabb helyen hogy a későbbiekben vidd valamire
2023. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hol van az leírva, hogy milliós bért remélek?
2023. jún. 16. 12:00
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Na, csak hogy egy értelmes válaz is legyen. Az ügyvédjelölt (tehát aki már elvégezte a jogi egyetemet, de még nem szakvizsgázott le) ugyanolyan munkavállaló, mint bárki más, havi fizetéssel. (Aki külön fizet ezért az vagy milliárdoscsepete vagy szimplán hülye)


A fizetés általánosságban véve rossz. Kis, egy-két személyes irodákban garantált bérminimum és max nettó 250 között.

Közepes irodákban olyan 300 körül.

Nagy, ismert irodákban, ahol van is lehetőség karriert befutni, ott mehet fel nettó 400-ig, de ebből az egész országban kb 5-6 ilyen iroda van és baromi nehéz bekerülni.

2023. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Na ez válasz.
2023. jún. 18. 00:05
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, szép válasz, csak sajnos álom.

A valóság az, hogy bejelentenek szépen minimálra, felveszik rád a bértámogatást, amit fizet állam bácsi, te pedig minden hónapban visszaadod zsebbe a pénzt amit utalással kaptál.

Nem tudom a #6 hol él, de nem ezen a világon az biztos. Szép a válasza, persze. Leírta neked amit hallani szerettél volna. Csak aztán majd rádrúgja az ajtót az a fránya valóság…

2023. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Budapesten élek és én is jelöltködöm, de olyam helyre soha az életbe nem mennék, ahol olyanok fordulnak elő, amiket emlitettél.

Lehet vannak ilyenek, nem tudom, én azt tapasztalom amiket leírtam.

Voltam már kis irodában is, közepesben is, és több ismerősöm van nagyokban is.

Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy valaki külön fizessen hogy dolgozhasson valami kókler csaló ügyvédnek. Ha valakinek csak ilyen opciók vannak, akkor legyen pályaelhagyó, mert annál minden jobb.


Itt jegyezeném meg, hogy ha ez annyira a valóság, akkor ezek az emberek miből élnek? Mármint, aki fizet, hogy jelöltködhessen, neki nem kell enni? Erre írtam, hogy vagy millárdos csemete vagy hülye, mert amíg van, aki ilyet bevállal, addig ez sosem fog eltűnni.

2023. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is Budapesten vagyok jelölt. Több helyen is dolgoztam; kis irodában nettó 280 volt a fizum, nagyobbakban pedig 300-400. Ez az elmúlt 2,5 év tapasztalata. Ennél sokkal többre szerintem nem annyira lehet számítani, max. ha van egyéb juttatás, pl prémium az adott helyen, vagy viszel ügyfelet.
2023. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!