Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjam meg a főnökömne...

Hogyan mondjam meg a főnökömnek, hogy kaptam egy jobb állásajánlatot és 8 hónap munkaviszony után felmondanék?

Figyelt kérdés

Ez az első komolyabb munkahelyem, és még sosem kellett felmondanom. Mire számítsak? Hogy mondjam meg, h váltani akarok?

(Sosem volt a szívem csücske a jelenlegi munkahelyem, és örülök, hogy valami hasznosabb munkára tudok váltani.)



2023. jún. 16. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Mondj fel úgy, hogy felmondási időd leteljen mire másik helyen kezdesz (pl 7 hónap múlva). Szerintem nincs értelme 8 hónappal előtte bejelenteni, mert ha már eleve rossz a légkör, csak rontani fog rajta/idő előtt megszabadulnak tőled, túlterhelnek.
2023. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Van valami felmondási idő, általában 1 hónap szokott lenni, mikor előre be kell jelenteni. Tudakold meg.
2023. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Hú első... :D


Kérdező, nem kell indokolni. felmondasz és kész. Hidd el, ha a főnököd akarna megválni tőled, nem sokat tökölne. Repülnél és kész. ez nem szerelem, nem barátság.

2023. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Esetleg néma vagy, vagy csökkentett értelmi képességű, hogy ilyet kérdezel: "Hogy mondjam meg, h váltani akarok?"


Nem parallaxisokban kell beszélni vagy füstjeleket küldeni neki, hanem megfogod és elmondod hogy váltasz és kész. Nem tudom mi olyan nehéz benne, de ha ennyit nem sikerül kiszülni magadból akkor nem kicsit vagy életképtelen.

2023. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd hogy jobbat kaptál, senkit nem fog érdekelni és még az is lehet hogy fejvesztve menekülnél ide vissza.

Maradjunk annyiban hogy jobbnak tűnő ajánlatot kaptál. Aztán majd kiderül milyen lesz az.


Írásban felmondasz! Ennyi.

2023. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Helló főni, van egy perced?


Na, az a helyzet, hogy szeretnék felmondani. Kaptam egy ajánlatot egy másik cégtől és elfogadtam. Stb.

2023. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Én kiírnék egy megbeszélést vele, hogy biztosan legyen rám egy fél órája, és ne pont olyankor kapjam el, mikor a nagyfonokkel készül kávézni menni.

Bemennék már konkrétan a felmondó lappal az irodájába (internetről számos változat letölthető), és belekezdenék:

Szia Gábor, köszönöm, hogy szakítasz rám fél órát. Sokat gondolkodtam a jelenlegi állásomon, és úgy érzem, hogy ez nem nekem való. Maga a nagyvállalati környezet megismerése nagyszerű volt, de tudod, hogy pályakezdő vagyok, így nem forrt még ki bennem 100%-osan, hogy milyen területtel is szeretnék foglalkozni. Viszont úgy érzem, hogy ez nem az én utam, így váltani szeretnék, hogy más munkakört is megismerhessek, és megtaláljam a hozzám leginkább passzolót.

Erre Gábor reakciója: Kaptál egy másik helyről ajánlatot?

Te: Igen, egy barátom/barátnőm beajánlott a munkahelyére, és kaptam is egy állásajánlatot. (El ne mondd, hogy ki a cég!!) Jelenleg elég biztatóan hangzik a pozíció, sikerült is belelátnom, hogy mivel fogok foglalkozni, és ez elnyerte a tetszésem.

Gábor: Mennyivel fogsz többet keresni? Esetleg van olyan összeg, amivel itt tudnánk tartani? Esetleg egy másik pozíció a cégünknél?

Te: Nem a pénzen múlik, hanem azon, hogy egy olyan munkahelyet találjak, ami a képességeimhez, elvárásaimhoz minél jobban megfelel. Így sajnos már döntöttem, nem szeretnék maradni.

Gábor: Miért nem jelezted eddig, hogy gond van a jelenlegi pozicioddal? Talán idejében tudtunk volna valamit tenni, hogy egy olyan környezetet alakítsunk ki számodra, ami komfortos, ahol tudsz fejlődni, és ahol jól érzed magad.

Te: Kerestem az utam, próbáltam meglátni a szépet mindenben, és igazából nem is tudtam, hogy mire kell számítanom egy munkahelyen. Nem éreztem itt rosszul magam, és köszönöm a sok tapasztalatot, amit a 8 hónap alatt gyűjtöttem, azonban mindent latba véve most azt érzem, hogy váltanom kell, különben a későbbiekben meg fogom bánni, hogy egy ilyen lehetőséget kihagytam.

Gábor: Jól van, ha nem tudunk mit tenni, itt marasztalni, akkor fájó szívvel, de elfogadom.

Te: Megírtam a felmondási papírt, szeretném, ha aláírnád. A megbeszéltek szerint 1 hónap felmondási időm van, így xy dátummal távozok a cégtől.

Gábor aláírja a papírt, egyeztet veled a továbbiakról (valószínű elküld a munkaügyis kollegahoz is).

Te: A kollégáknak szeretnéd te bejelenteni, várjunk vele, vagy elmondhatom nekik én?

Gábor választ, szerintem rád hagyja a döntést.

És ennyi. Nálam legalábbis ez volt. Aztán láttam olyan helyet is, ahol kolléga 8 év után beadta a felmondását, a főnök pedig egy mondatban elintézte: "Sajnálom, de rendben, megértettem." :D

Sok sikert, ügyesen! :)

2023. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!