Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Targoncásként megérné elkezden...

Targoncásként megérné elkezdeni egy új szakma kitanulását (hegesztő, CNC esztergályos) ?

Figyelt kérdés

Hamarosan Budapestre költözöm,és az eredeti szakmám a targoncás,viszont ismerőseim szerint érdemes lenne valami más szakmát keresnem,mert a meglévő elég keveset fizet a fővárosban.

Esetleg egy C-D kategóriás jogosítványokra lenne még affinitásom.

Szerintetek?


Nem ismerem a pesti béreket.


2023. jún. 17. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
a targoncás az nem szakma hanem csak egy jogsi. üdv
2023. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem
2023. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Budapesten a tanult, művelt, intelligens és értelmes emberek keresnek jól multikban illetve magánklinikákon vagy vállalkozóként. Nekem a pasim Data Scientist informatikus bsc és alkalmazott matematikus végzettséggel egy nemzetközi multiban és bruttó 2,3 milliót keres home officeból. Jómagam fodrász vagyok Óbudán egyéni vállalkozóként és nettó 900 alatt sosem keresek, de egyes hónapokban amikor tömegrendezvények vannak a nettó 1,2 - 1,3 millió sem ritka.


Viszont ilyen semmitmondó "végzettséggel" mint targoncás vagy hegesztő inkább menj Ausztriába vagy Németbe mert ezzel itthon éhen halsz, nincs rá igény + alulfizetett gyárakba mehetsz

2023. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem mindenki tehetsége,figyelme van meg ahhou,hogy IT szakember legyen,vagy ügyesen vágjon hajat.

Mint ahogy Te sem tudnád elvégezni az orvosit,úgy lehet egy orvos nem azt ,amit párod ,vagy Te csináltok.

Egy tanár sem kap túl sokat,ahogy egy rendőr,vagy cukrász sem. Azok is semmitmondó munkák?

2023. jún. 17. 09:42
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

"Egy tanár sem kap túl sokat,ahogy egy rendőr,vagy cukrász sem. Azok is semmitmondó munkák?"


Nem, azok értékes, alulfizetett munkakörök, de egy szóval nem mondtam hogy az alacsony fizetés miatt valakinek a munkája semmitmondó lenne. Én azt mondtam hogy egy targoncás jogosítvány semmitmondó illetve egy heggesztői képzés elvégzésén megszerezhető tanusítvány. Szóval jótanácsként írtam ha szeretnél olyan munkakört betölteni ahol egzisztenciát is szerzel akkor valami olyan képesítést szerezz magadnak amivel nem csak ilyen lesüllyedt proli munkakörök tölthetők be.

2023. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

ja persze, a data analyst egy ostobenkó fodrásszal van :) hagyjuk már. Mese, meskete habbal.

A targoncás nagyon is jól keres ahhoz képest, hogy 8 osztályt igényel a dolog.

2023. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

1#

Ha tetszik, ha nem a targoncavezető az egy szakma amit elismernek ugyanúgy mint a többit az országban, a tanulmányi rendszerben, a munkaerőpiacon.

2023. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

“hegesztő, CNC esztergályos”


Nézz utána álláskereső portálokon, hogy mennyite van rájuk igény és mennyiért keresnek embert

2023. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Kezdő CNC-s startgomb nyomogatóként nem fogsz többet keresni, mint targoncásként. Garantálom neked.
2023. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Miért lenne egy fodrász ostoba?
2023. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!