Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben mitévő legyen...

Ilyen esetben mitévő legyen az ember?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve keresek már állást az IT szektorban. Szoftveresként végeztem az egyetemen, majd el is kezdtem állást keresni, de eddig sikertelenül.

Eleinte szoftverfejlesztői állásokat, majd test automation végül pedig szoftvertesztelőit. És egyik sem... Nincsenek visszajelzések vagy csak elutasítások vannak. Abszolút pályakezdő vagyok, és most tanácstalan vagyok, mitévő legyek.

Volt valaki hasonló szituációban, hogyan oldotta meg, hogy indították el a karriereteket?


Köszi előre is!



2023. jún. 23. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

De melyik egyetemen, pontosan milyen szakon, specializáción?

Szakmai gyakorlatra (cégnél) volt lehetőség?

Portfóliód, saját projektjeid vannak?

2023. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden kezdet nehéz. Nem tudom, hány jelentkezésen vagy túl, de én kb. harmincadjára jártam sikerrel.

Most meg engem hívogatnak állásajánlatokkal.

2023. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Lehet hogy "nem elég jó" az önéletrajzod, és ezért nem hívnak. Érdemes utána járni, nem lehetne-e csiszolni rajta.

Ugyan ez a megfelelő honlapokon jelenléttel. Néhány cégnek akkor nem tetszik egy jelentkező, ha az alany nincs fent/cikis infókkal van fent Facebookon, linkedinen, profession-ön, stb.

Illetve arra tudok még gondolni, hogy rosszul pozícionálod magad. Frissdiplomásként lehet jobban járnál ha gyakornoki vagy junior pozíciókra mennél rá, aztán onnan izmosodnál fel 1-2 év alatt.


De csak saját tapasztalatok alapján találgatok, tévedhetek.

2023. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig több mint 50+ helyre adtam be a jelentkezésem, és 5-6 helyen voltam online/személyes interjún. Junior/pályakezdő pozíciókat céloztam meg leginkább. Az önéletrajzommal szerintem nincs baj, több helyről is kaptam visszajelzés ,hogy releváns a tartalma. Egyedül a tapasztalati szinttel kapcsolatban vannak hiányok.

Saját projekteket mind a CV-bences az interjúkon is kiemeltem.

Ennyire erős volna a felvételi befagyasztás?

2023. jún. 23. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez van, ha egyetem alatt nem szedsz össze 1-2 év tapasztalatot. Legtöbb ember aki IT szakon végez, diploma megszerzése után már rendelkezik 1-2 év gyakornoki/junior tapasztalattal. Kvázi pályakezdő vagy, az meg senkinek se kell mostanában.
2023. jún. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!