Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédjelöltként elégedettek...

Ügyvédjelöltként elégedettek vagytok a munkátokkal/ fizetésetekkel?

Figyelt kérdés
Mi a tervetek a jövőre nézve? Mindenképpen egyéni ügyvédek szeretnétek lenni?
2023. jún. 23. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy baratom jogasz es azert nem lett egyeni ugxved,mert magyarxallami ceg jogasz alkalmazotti munkakorben tobb penzt keres allitasa szerint. En ugy latom,hogy nyomorog igy is.


Nem fogsz megelni belole sehogy.

2023. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok elégedett, mivel sok a stressz és a túlóra, de a szakmában szerintem az átlaghoz képest jó a fizetésem. 2 év tapasztalattal most br 600ezer a fizetésem, plusz a bónuszok.


Egyéni ügyvédként nem látom magam, inkább akkor már vállalati jogász pálya érdekelne.

2023. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Full ugyanez a helyzet velem is, mint a #2-essel.


2 éve jelöltködöm, igaz, több irodában is voltam már ezidő alatt, de a fizum nekem is br. 600., bár bónusz nincs és nem is ogazán fejlődök szóval már nagyon váltanék, ha lenne hova. Én úgy látom, hogy ennél feljebb még a nagy nemzetközi irodákban sem mennek jelöltek esetén (én csak közepesekben voltam/vagyok, szóval lehet nincs igazam).


Egyéni ügyvéd én sem akarok lenni, legfeljebb irodai tag egy nagyobb irodában, ahol látok egy normális karrierlehetőséget, de leginkább vállalati/banki jogász szeretnék lenni. Utóbbival az a baj, hogy hiába jelentkezek jogi előadői pozikra, még egy interjúig sem jutok el és ahogy közeledig a szakvizsga, félek, hogy sosem fogok tudni kitörni ebből az általános jelöltködésből. Most már big4-os adótanácsadói helyekre is beadom a jelentkezést, legalább valami környezetváltozás hátha lenne.


Röviden én szerintem teljesen kiégtem és teljes reménytelenséget látok a jövőre nézve.

2023. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hangzik jól, nagyon sok jelölttől hallom/olvasom, hogy úgy érzik kiégtek, pedig ez még csak az út eleje…


#2es és #3as, arra nincs lehetőség, hogy szakvizsga után bedolgozzatok az irodába a továbbiakban is?

2023. aug. 15. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok: nálunk van lehetőség maradni ügyvédnek, de ahhoz az kell, hogy az iroda is meg akarjon tartani (ergo elégedettek a munkáddal és veled, látnak benned potenciált), valamint legyen is hely olyan területen, amiben neked van már tapasztalatod.
2023. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyon gyorsan ki lehet égni, és az embernek nem igazán van magánélete.


Csak akkor éri meg jelöltködni ha valaki utána tényleg ügyvéd akar lenni.

nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!