Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély külföldi...

Munkanélküli segély külföldi kiutazás előtt ?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Július 19-én fog megszűnni a munkaviszonyom Magyarországon, utána pedig Németországban fogok dolgozni. A kérdésem az lenne, hogy amíg nem utazok ki , addig tudom-e igényelni a munkanélkülit? Mielőtt kimennék, akkor pedig kijelentkezni , illetve egy összegben kikérni a fennmaradt összeget. Ismerőstől annyit hallottam, hogy ő bement , pár nap múlva pedig vissza, hogy talált munkát és ki is utalták neki. ( ő említette , hogy használjam ki, mert madár látta pénz ). Még soha nem vettem igénybe, valószínűleg ezután sem fogom ha hazajövök esetleg még. 8 éve van munkaviszonyom folyamatosan, megszakítás nélkül. Köszönöm előre is a válaszaitokat.



2023. jún. 26. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ismerőstől annyit hallottam, hogy ő bement , pár nap múlva pedig vissza, hogy talált munkát és ki is utalták neki."

Szép is lenne. 😂

2023. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ennyit mondott. De igazából semmi konkrétat nem tudok, mivel nem volt még ilyennel dolgom. Azért tettem fel a kérdést itt.
2023. jún. 26. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég ha 1 napig vagy munkanélküli olyankor is ki tudod kérni a 3 hónapra járó összeg 80%-át ha jól tudom. Feltétele, hogy előtte legyen x idő folyamatos jogviszony. Nem csináltam még így nem tudom a részleteket de sokan csinálják. Biztos jön majd valaki aki már kikérte így.
2023. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így fogom/szeretném elintézni augusztusban. Július végéig a felmondási időmet töltöm, szeptembertől külföld.
2023. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek van tapasztalata. Érdemes legalább 2 hétig munkanélkülinek lenni, hogy megérkezzen minden papír a cégtől és el tudd intézni a dolgot. Illetve ha egy összegben kéred a segélyt, akkor csak a támogatás felét kapod.
2023. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az másik munkahelyről kérik az új papírokat? Mert azt is hallottam hogy nem, de volt olyan is aki bevitte.
2023. jún. 27. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!